Росія погрожує Китаю через гроші. Собянін заявив про початок війни Азії проти РФ

29.09.2023   17:11    120

Росія готова припинити постачання електроенергії в Китай, якщо Пекін не погодиться підвищити закупівельну ціну на суму експортного мита, яке російський уряд ввів з 1 жовтня, заявила прес-секретарка “Інтер РАО” Олександра Паніна.

Росія може перестати постачати електроенергію Китаю: хоче більше грошей

За її словами, холдинг вже повідомив Китай, а також Монголію і Азербайджан про підвищення вартості електроенергії на 7% з жовтня. “Сьогодні-завтра ми чекаємо відповіді від контрагентів. Якщо завтра ми не отримаємо підтвердження, плануємо почати обмеження або повністю відключити обсяги”, – сказала Паніна, яку цитує російське видання “Комерсант”.

Останні новини:  Донька Путіна займатиметься розширенням впливу РФ серед країн Африки, - BloombergТакож підвищення цін може торкнутися Грузії і Туреччини, але в жовтні “Інтер РАО” не планує поставок в ці країни.

Додамо, після того, як Євросоюз відмовився імпортувати електроенергію з Росії, найбільшим покупцем компанії став Китай. У 2022 році компанія поставила на китайський ринок рекордні 4,7 млн МВт•год. За вісім місяців 2023 року Росія відправила в Китай 2,7 млн МВт•год, отримавши за це, за даними китайської митниці, $117,9 млн.

Мер Москви Собянін: Азія діє жорстко, не ділиться технологіями

Спроби Росії придбати сучасні технології на азійському ринку після того, як західний ринок став закритим для неї через санкції, запроваджені через війну проти України, зазнають невдачі, пише “Хартія’97”.Мер Москви Сергій Собянін визнав, що азіатські держави діють навіть жорсткіше, ніж західні країни, коли мова йде про їхні інтереси, і оголосив про серйозну економічну війну, яка ведеться проти Росії в Азії.

Останні новини:  росія переселяє на ТОТ громадян з Азії

Собянін заявив, що керівництво азіатських країн активно дає своїм компаніям всілякі преференції, і ніхто не збирається відкривати Росії доступ до високих технологій. “Ми вже ведемо там серйозну економічну війну”, – сказав він. За його словами, азіатські держави не мають наміру постачати Росії технології ні в галузі мікроелектроніки, ні в літакобудуванні і машинобудуванні.

Останні новини:  Засудженого за шпигунство американця побили в російській колонії

Більш того, в Азії прямо говорять РФ, що якщо вона хоче отримати якусь технологію, то повинна або купити продукт цілком, або заплатити подвійну ціну. За словами Собяніна, “Росія не отримає ніякої надефективної історії в Азії”.

Додамо, раніше стало відомо, що Росія втратила свого ключового покупця алмазів в Азії. Індія оголосила про припинення у вересні та жовтні поточного року закупівлі алмазної сировини у російської держкорпорації “Алроса”. Рішення про зупинку імпорту направив місцевий регулятор.