РФ зібрала "тіньовий флот", який дозволяє заробляти на нафті, попри обмеження G7

26.09.2023   15:15    73

Росія все ще покладається на Європу в постачанні своєї нафти, незважаючи на порушення цінових обмежень, встановлених країнами G7.

Про це повідомляє Bloobmerg.


За даними центру досліджень енергетики в Гельсінкі (CREA), приблизно дві третини російської сирої нафти та нафтопродуктів транспортується на суднах, які застраховані або належать державам, які мають дотримуватись стелі цін, встановлених G7.

Останні новини:  Путін підписав указ про збільшення армії РФ на 170 тисяч осіб

Обмеження було розроблено, щоб зберегти достатню кількість нафти, що надходить у світ, одночасно зменшуючи доходи Кремля. В CREA заявляють, що Росія, продовжуючи використовувати західні судна, зібрала так званий тіньовий флот танкерів, що працюють за межами юрисдикції країн, які запровадили санкції.Вони, як правило, перевозять нафту на коротші відстані, де той самий обсяг потужності може перемістити більше запасів.

Останні новини:  Росія висунула нові звинувачення ув’язненому Навальному

“Вплив ліміту цін на нафту було підірвано нездатністю урядів-учасниць повністю забезпечити дотримання ліміту цін і покарати порушників”, – сказав керівник європейської команди CREA Ісаак Леві.Він додав, що російська нафта може перевищити встановлений G7 ліміт у 60 доларів, якщо не будуть задіяні західні служби, адже близько трьох чвертей усіх поїздок тіньового флоту було присвячено транспортуванню російської сирої нафти.

Останні новини:  Кремль очікує санкції на "довгі роки"