Перші ознаки раку горла та лікування - Новини Ю

Перші ознаки раку горла та лікування

18.09.2023   18:31    278

Раком горла називають будь-яку злоякісну пухлину, яка знаходиться в межах гортані і глотки. Недуга вражає приблизно 10000 людей і вбиває близько 4000 чоловік щорічно. Рак горла входить в першу двадцятку найбільш поширених онкологічних захворювань. Варто відзначити тенденцію до зменшення зростання захворювання, в зв’язку з відмовою все більшої кількості людей від куріння.


Лікування раку
Для вибору методу лікування необхідно визначити стадію раку. Лікарі визначають стадії раку горла в залежності від розміру пухлини, рухливості голосових зв’язок, а також за наявністю метастазів. Ранні стадії раку горла, як правило, характеризуються наявністю невеликих пухлин без метастазів на першій стадії, і наявністю ракових клітин в лімфатичних вузлах на другій стадії. III і IV стадія раку гортані характеризується пухлиною, яка поширилася на прилеглі тканини, лімфатичні вузли або інші частини тіла.Виділяють три основних види лікування раку горла: хірургічне втручання, хіміотерапія і променева терапія.

Останні новини:  5 способів підвищити рівень тестостерону без ліків

Останнім часом широко застосовується цільова терапія, яка є експериментальною формою лікування, але вже показує позитивні результати. Пацієнтів з ранньою стадією раку горла рекомендується лікувати за допомогою хірургічного втручання або променевої терапії. Хворим, у яких виявлені метастази, рекомендується поєднання різних методів лікування, наприклад, променевої терапії в комплексі з хіміотерапією. Лікування раку горла також може викликати проблеми з вимовою. Після хірургічного втручання, можливо, доведеться навчитися говорити заново. Це вимагає практики і терпіння, але заняття з логопедом потрібно почати якомога раніше. Після закінчення лікування потрібно пройти кілька перевірок (зазвичай вони відбуваються раз в два місяці протягом першого року реабілітації). Перевірки можуть включати в себе медичний огляд, аналіз крові, рентген гортані і комп’ютерну томографію.
beautytips.kyiv.ua

Останні новини:  Вчені з США назвали 7 головних чинників впливу на здоров’я серця