Мобілізація в Україні: пенсіонери та люди з інвалідністю можуть отримати повістки - Новини Ю

Мобілізація в Україні: пенсіонери та люди з інвалідністю можуть отримати повістки

18.09.2023   21:45    709

За словами адвоката Артема Заїки, осіб з інвалідністю також можуть призвати на військову службу, але для них добиратимуть посади та військові спеціальності, які відповідають їхньому стану здоров’я.


В Україні триває дія воєнного стану та запроваджено загальну мобілізацію. Стає дедалі поширенішим явище, коли ТЦК починають надсилати повістки не лише молодим громадянам, а й особам, які перебувають на пенсії. Про це розповів адвокат Артем Заїка.

Останні новини:  На Донеччині росіяни за добу вбили одного та поранили трьох цивільних

Згідно з його твердженнями, бувають ситуації, коли співробітники ТЦК видають повістки чоловікам, незважаючи на наявність у них статусу інваліда, що підтверджено пенсійним посвідченням.

Адвокат додав, що навіть таким громадянам необхідно зареєструватися у військкоматі та пройти ВЛК, яка має підтвердити непридатність чоловіка до військової служби через його стан здоров’я.Якщо ВЛК визнає громадянина обмежено придатним за станом здоров’я, то під час воєнного стану може нести військову службу, але не на передовій, а, наприклад, у тилу. Отже, особи з інвалідністю також можуть бути військовозобов’язаними, їм підбиратимуть посаду за військовими спеціальностями, які підходять до їхнього стану здоров’я.

Останні новини:  «Укрпошта» оголошує випуск нової марки «Зброя Перемоги. Світ з Україною»

Адвокат зазначив, що особи з інвалідністю зобов’язані взяти повістку і з’явитися в ТЦК, також вони не вправі відмовитися від проходження ВЛК.
chasdiy.org