Глави "Газпрому" та "Роснефти" супроводжуватимуть Путіна під час поїздки до Китаю, - Reuters

25.09.2023   18:45    76

Глави російських енергетичних компаній “Газпром” і “Роснефть” Олексій Міллер та Ігор Сєчін приєднаються до оточення президента Володимира Путіна під час його візиту до Китаю наступного місяця.

Про це повідомляє Reuters.


Путін планує зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном для переговорів у Пекіні та візьме участь у третьому форумі “Пояс і шлях” на запрошення Сі Цзіньпіна, який приїжджав до Москви у березні.

Джерела повідомили, що до складу делегації увійдуть інші високопосадовці російської енергетики. Сєчін проведе власний енергетичний захід після візиту Путіна, повідомило джерело, не уточнивши подробиць.“Газпром” – найбільший у світі виробник природного газу, “Роснефть” – найбільший виробник нафти на території Росії.

Останні новини:  Скасування рейсів, екстрені посадки: санкції добивають злишки цивільної авіації росії

Росія зміцнює свої зв’язки з Азією, особливо з економічним центром Китаєм, щоб компенсувати скорочення торгівлі з Європою, її традиційним покупцем нафти та газу після вторгнення в Україну.

Китайсько-російська торгівля різко зросла з лютого 2022 року. Росія продала азіатським країнам, включаючи Китай, великі обсяги нафти, яку вона більше не може продавати на Захід через економічні санкції.

Союз Москви та Пекіну

Востаннє Путін відвідував Пекін у лютому 2022 року, за кілька днів до війни. Він та Сі Цзіньпін оголосили про партнерство “без кордонів”, хоча Москва заявляє, що це не означає військовий союз.Росія хоче укласти угоду з продажу більшої кількості природного газу до Китаю та планує побудувати трубопровід “Сила Сибіру-2”, який пройде через Монголію і матиме річну потужність 50 млрд кубометрів.

Останні новини:  Росіяни формують “судову гілку влади” на окупованих територіях, – ЦНС

Для порівняння: нинішня “Сила Сибіру” досягне 38 млрд кубометрів газу до 2025 року.

Пропонований трубопровід поставлятиме газ із родовищ півострова Ямал у Західному Сибіру до Китаю, найбільшого у світі споживача енергії та великого споживача газу.

Китаю і Росії ще доведеться домовитися про умови постачання газу цим маршрутом, у тому числі про ціни. Переговори складні, частково тому, що Китаю, як очікується, знадобиться більше газу тільки після 2030 року, кажуть галузеві аналітики.

Останні новини:  Путін задоволений протистоянням з Україною та Заходом

Поки не зрозуміло, чи підписано будь-які угоди під час візиту Путіна до Пекіна.

Позиція Китаю щодо війни проти України

Китай після початку війни у лютому 2023 року відмовився засудити вторгнення Росії в Україну та різко збільшив торгівлю з Москвою в умовах західних санкцій. Пекін висунув так званий “мирний план”, що містить розмиті формулювання.