Експерти назвали 5 звичок, які непомітно шкодять очам - Новини Ю

Експерти назвали 5 звичок, які непомітно шкодять очам

18.09.2023   21:00    1075

Профільні експерти назвали 5 шкідливих і небезпечних звичок, які негативно впливають на очі.

Лідирує в переліку пристрасть до смартфонів і різних гаджетів. Під час роботи за комп’ютером або іншими пристроями очі фокусуються в певному місці, а яскравий і контрастний світ висушує рогівку, внаслідок чого м’язи органу піддаються деградації.


Друге місце дісталося напівфабрикатам, фаст-фуду і солодким газованим напоям, які містять велику кількість шкідливих жирів і цукрів. Ці продукти негативно впливають на судини, в тому числі і очні.

Останні новини:  Названо найнешкідливіший алкогольний напій для здоров’я серця

Третє місце в списку відійшло звичці читати в лежачому положенні. Для збереження зорового органу потрібно сидіти за столом з прямою спиною і тримати книгу на відстані 40 см від очей. При цьому варто пам’ятати і про важливість освітлення.

На четвертій сходинці рейтингу знаходяться ультрафіолетові промені, які шкідливі для очей і не тільки. Медики рекомендують захищатися сонцезахисними окулярами та іншими засобами, особливо при поході в солярій.Замикає список куріння. Ця звичка може спровокувати найрізноманітніші очні хвороби. Сигаретний дим викликає сухість і дратує рогівку. Крім цього, куріння порушує кровообіг, яке дуже важливо для здоров’я очей.

Останні новини:  Як довго можна використовувати краплі в ніс: рекомендація лікаря

Раніше експерти розповіли про 11 очних симптомів, що вказують на неполадки зі здоров’ям.