Це літо виявилося найспекотнішим в історії Землі

18.09.2023   22:31    224

Літо 2023 року виявилося надзвичайно спекотним, б’ючи всі попередні температурні рекорди. Це підтверджується даними Світової метеорологічної організації та супутниковими спостереженнями. Найвищі температури були зафіксовані не тільки на всіх континентах, але також у Світовому океані.


Спеціалісти офіційно підтвердили, що червень, липень та серпень 2023 року встановили нові рекорди як найгарячіші місяці в історії Землі. Цей висновок ґрунтується на даних приладів, які ведуть спостереження за погодою, включаючи супутникові знімки та порівняння їх з архівними записами за останнє століття.

Останні новини:  В Африці посуха спричинила масштабну міграцію слонів

Важливо зауважити, що рекордні температури були зафіксовані як над сушою, так і в океанах. У липні були побиті національні температурні рекорди у США, Мексиці, Іспанії та Китаї, а кількість жертв від спеки в Мексиці перевищила 200 осіб.Серпень став найспекотнішим місяцем в історії спостережень, а середня температура поверхні суші та океану була на 1,5 градуса Цельсія вищою, ніж в середньому в період з 1850 по 1900 роки.

Останні новини:  Місячні кратери можуть містити набагато менше льоду, ніж ми сподівалися

ООН висловила серйозну обуреність та попередила про початок кліматичного колапсу. Важливою є також температура океану, оскільки він впливає на кліматичну стабільність планети. Записи показують, що океан нагрівається на рекордні температури, і це може призвести до серйозних змін у екосистемах.Подальше зігрівання океану пов’язане з явищем Ель-Ніньйо, яке характеризується теплою смугою в Тихому океані. Світова метеорологічна організація стверджує, що існує 90% ймовірність продовження нагрівання океану до кінця 2023 року.

Останні новини:  Вчені спробували навчити медузу без мозку простим трюкам

За матеріалами www.space.com.nnews.com.ua