6 способів позбутися від болю в спині без ліків

16.09.2023   15:00    62

Статистика ВООЗ стверджує, що кожна третя людина на Землі має проблеми з хребтом або суглобами. До 30-ти річного віку на періодичні або хронічні болі в хребті скаржиться близько 84% населення планети, з них більша частина припадає на поперековий відділ.


Коли дискомфорт в хребті або гострі болі дають про себе знати в повсякденному житті, а немає можливості підійти до питання комплексно, можна почати доступні, але дієві заходи у вигляді простих фізичних вправ.

Кілька разів протягом дня, потрібно встати спиною до стіни, випрямитися, щоб верхівка голови торкалася до стіни, розпрямити плечі, щоб лопатки максимально притиснулися до стіни, нижче крижі, сідниці і п’яти теж торкалися до стіни. Поперековим відділом тисніть на стіну — це зміцнить глибокі поперекові м’язи, спазм яких часто і призводить до болів. Утримуйте позицію від однієї до трьох хвилин 5-10 разів на день, по три підходи.Теж саме вправу практикуйте в положенні лежачи на підлозі, на гімнастичному килимі. Вправа на гімнастичному килимку корисно робити перед сном.

Останні новини:  Прості лайфхаки: 4 способи швидко зігрітися, якщо в будинку холодно

Якщо ви відчуваєте неприємні відчуття в поперековому відділі, коли лягаєте спати — підкладіть невеликий згорнутий валиком рушник в підколінну область. Підберіть для себе розмір висоти валика до комфортного стану.Ще один спосіб розслабити поперек перед сном або протягом дня: у положенні лежачи на спині, підтягніть зігнуті в колінах ноги до живота, і обійміть їх руками. Полежіть так кілька хвилин. Потім зробіть м’які скручування: зігнуті в колінах ноги покладіть вправо, нижню ногу випрямити, голову поверніть вліво. Ліва рука лежить на зігнутій нозі. Плавно і глибоко дихайте, випряміться. Також повторіть вправу на ліву сторону. Зробіть цей рух кілька разів, плавно без різких і швидких рухів в повільному темпі.

Останні новини:  Полякова назвала хворобу, яку діагностували її доньці на відпочинку в Африці

Привчіть себе сидіти на фітболі.

І ще одна важлива порада, яка буде особливо актуальна для молодих мам і тих, чия робота пов’язана з важким фізичним навантаженням: піднімаючи що-небудь, завжди починайте підйом тяжкості з «прямого» хребта, фіксуйте хребетний відділ, не давайте прогнутися поперекового відділу, завжди згинайте для таких завдань, коліна.