Ґрунт з астероїда Бенну успішно доставлено на Землю

26.09.2023   18:21    55

Чекаємо на результати перших досліджень.

Після двох з половиною років космічної подорожі та семи років з моменту старту місії на Землю були доставлені зразки ґрунту астероїда Бенну. Капсула апарату OSIRIS-REx, що містить близько 250 г порід, зробила безпечне приземлення з парашутом на випробувальному полігоні в США.


Кадр із трансляції NASA

Через побоювання, що капсула могла бути пошкоджена при ударі або зразки могли почати забруднюватись в атмосфері, до місця приземлення терміново прибула спеціальна бригада експертів. Вантаж швидко підібрали гелікоптером і перевезли до тимчасової польової чистої кімнати в ангарі. Там його продували азотом для видалення будь-яких потенційних забруднень.

Останні новини:  Вчені розкрили таємницю будівництва єгипетських пірамід у Гізі
Кадр із трансляції NASA

Місія OSIRIS-REx, яка стартувала ще 2016-го, стала першою американською спробою повернути зразки з астероїда. 3 грудня 2018 року космічний корабель NASA прибув до Бенна, який має діаметр близько 500 метрів. 20 жовтня 2020 року апарат здійснив посадку та підняв на борт перші зразки. 10 травня 2021 року капсулу для повернення було відправлено до Землі, а основний космічний корабель вийшов на орбіту Сонця.

Бенну називають «астероїдом судного дня» через величезні розміри, неясну природу і близькість до Землі. Зонд OSIRIS-REx, який встиг зробити кілька фото під час посадки, міг зовсім не злетіти з нього. Поверхня небесного тіла виявилася дуже пухкою, тому апарат просто почав провалюватися в Бенну.

Останні новини:  Астрономи виявили ключовий для життя інгредієнт у нашій галактиці

Вчені NASA вважають, що дослідження цього астероїда допоможе більше дізнатися про початковий етап існування Сонячної системи.nnews.com.ua
+