Війна завдала збитків “Метінвесту” на понад $3,5 млрд, компанія вимагає компенсації від РФ

10.06.2023   03:42    1

Гірничо-металургійна група “Метінвест” провела детальний аналіз завданих компанії збитків унаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну та оцінила сумарні збитки й ушкодження активів більш ніж у $3,5 млрд, які будуть витребувані від Росії як агресора, пише Iнтерфакс.


Згідно з презентацією “Метінвесту” на 14-й щорічній конференції J.P. Morgan на тему глобальних ринків, що розвиваються, знецінення об’єктів нерухомості та обладнання, а також нематеріальних ресурсів групи внаслідок агресії призвело до втрати $1,414 млрд прибутку, збитки від сукупного доходу – $1,154 млрд, сумарно – $2,568 млрд.

Водночас знецінення запасів і змінного обладнання внаслідок війни оцінюють у $622 млн. Збиток резервів і переоцінки за активами та зобов’язаннями, розташованими в інших містах України, знецінення об’єкта нерухомості й устаткування сумарно – $257 млн, плюс збитки через знецінення запасів і змінного устаткування – $43 млн.

Останні новини:  Як накопичувати гроші, навіть якщо ви вважаєте, що відкладати неможливо

Збитки через деконсолідацію дочірніх компаній, розташованих у Росії та Білорусі – $52 млн.Загалом унаслідок завдання збитків війною збитки оцінюють у $3,542 млрд.

Водночас наголошується, що наразі неможливо продовжувати в короткостроковій перспективі нормальну виробничу діяльність суб’єктів, активи яких перебувають на тимчасово окупованій території, зокрема – “Азовсталь”, ММК ім. Ілліча, Маріупольський ремонтно-механічний завод та інші. Війна також позначилася на роботі інших дочірніх компаній групи.

Останні новини:  Як накопичувати гроші, навіть якщо ви вважаєте, що відкладати неможливо

“Метінвест” нарахував резерв під знецінення матеріальних активів дочірніх компаній, розташованих на непідконтрольних Україні територіях, які сильно постраждали від бойових дій, з фізичними ушкодженнями. Група також здійснила деконсолідацію “Метінвест Євразія” і “Метінвест Дистриб’юшн”, її трейдери в Росії та Білорусі припинили діяльність у цих країнах із подальшим запуском ліквідації своїх дочірніх компаній, розташованих там”, – констатується в презентації.Водночас група, як і раніше, володіє правовим статусом на ці активи.

Останні новини:  Як накопичувати гроші, навіть якщо ви вважаєте, що відкладати неможливо

Група розраховує отримати компенсацію за пошкоджені та окуповані активи через міжнародні суди, зокрема, підприємства компанії подали заявки до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти Російської Федерації, вимагаючи повної компенсації за шкоду, заподіяну її агресією активам і бізнесу “Метінвесту”.

“Метінвест” є вертикально інтегрованою групою із видобувних і металургійних підприємств. Підприємства групи розташовані переважно у Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях.

Основними акціонерами холдингу є група “СКМ” (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують ним.

ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”.


inshe.tv