Зернова угода: простій суден оцінили в $1 млрд - Новини Ю

Зернова угода: простій суден оцінили в $1 млрд

25.05.2023   11:14    843
Зернова угода: простій суден оцінили в $1 млрд

Фото: port-yuzhny.com.ua

Морський порт Південний поки не працює в рамках зернової угоди

Росія не приймає планів та умов України щодо формування черговості перевірок суден, які стоять у черзі. Це не дає змоги портовим терміналам працювати ритмічно.

Україна зазнала збитків на суму понад 1 млрд доларів через простій кораблів у чергах зернового коридору. Такі дані оприлюднив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов в ефірі телеканалу Freeдом.

Останні новини:  Хто виграв у світі від перемоги Ердогана?

“Це ті гроші, які не отримали українські сільгоспвиробники. Це ті гроші, які трейдери заплатили власникам суден за те, що кораблі стояли дуже довго в черзі”, – пояснив він.

За його словами, Росія не приймає планів та умов України щодо формування черговості перевірок суден, які стоять у черзі. Це не дає змоги портовим терміналам працювати ритмічно.

Останні новини:  Сирський повідомив про просування ЗСУ на одному з напрямків

Коментуючи ситуацію із зупинкою роботи морського порту Південний і виключення його з роботи зернового коридору, Горбачов зазначив, що це стало “черговою перемогою РФ у торгах”, що відбуваються у Стамбулі з питань відновлення експорту української сільгосппродукції морем. Він висловив сподівання, що вихід із ситуації буде знайдено.
“Росія маніпулює будь-якими даними. Вона намагається внести будь-яку турбулентність (у переговори – ред.), щоб усе було непрогнозовано. Порт Південний – один із найефективніших із відвантаження зерна. Відповідно, він найбільше був завантажений”, – пояснив він і додав, що наразі питання з експортом української сільгосппродукції з цього порту не вирішено.

Останні новини:  "На роки стане зоною активних бойових дій": "Вагнер" закликає мешканців Бєлгородщини виїжджати з області


korrespondent.net