Як прожити довше: здоров’я кишечника назвали ключем до довголіття - Новини Ю

Як прожити довше: здоров’я кишечника назвали ключем до довголіття

25.05.2023   19:31    607

Кишечник відіграє важливу роль в загальному стані здоров’я людини. При цьому мікробіом кишечника може впливати на процес старіння.

Результати нового дослідження китайських і канадських вчених, опублікованого в рецензованому журналі Американського товариства мікробіологів mSphere, показують, що “хороші” бактерії в кишечнику є визначальним фактором, що допомагає людині жити довше.


У дослідженні бактерій кишечника взяли участь понад 1 тис. осіб різного віку. Головний висновок, зроблений вченими, полягає в тому, що людина, яку в 90 років можна назвати здоровою, має таку ж мікробіоту кишечника, що і здорова людина 30 років.

Останні новини:  Іспанський лікар уточнив реальну корисність часнику і куркуми

“Це дослідження демонструє, що збереження різноманітності кишечника з віком є біомаркером здорового старіння, так само як низький рівень холестерину є біомаркером здорової системи кровообігу”, – зазначив автор дослідження, доктор Грегорі рід із Західної медичної школи ім. Шулиха.

Фахівці стверджують, що здоровий кишечник сприяє зміцненню імунної системи, здоров’я серця і мозку, поліпшенню настрою і сну, нормальному травленню. Крім того, здоровий кишечник може допомогти запобігти деяким видам раку та аутоімунним захворюванням, захищає від бактерій, вірусів та грибків, взаємодіє з мозком через нерви та гормони, що допомагає підтримувати загальне здоров’я.

Останні новини:  Вчені розповіли, який доступний фрукт врятує від діабету
Тому мета дослідників полягає в тому, щоб надати населенню нові системи діагностики мікробіома, а потім використовувати Продукти харчування та пробіотики, щоб спробувати поліпшити біомаркери здоров’я.


useti.org.ua