Від гіпертонії і високого холестерину: названий корисний солодкий продукт - Новини Ю

Від гіпертонії і високого холестерину: названий корисний солодкий продукт

25.05.2023   15:31    993

Високий кров’яний тиск збільшує ризики розвитку серцево-судинних захворювань, захворювань мозку та інших. До основних факторів ризику гіпертонії відносяться спадковість, зайва вага, неправильне харчування, шкідливі звички і стрес

Вчені вважають, що поліпшити показники можна за допомогою зміни раціону харчування, а також додавання в нього певних продуктів. У дослідженні, опублікованому на сайті Національної медичної бібліотеки, сказано, що кров’яний тиск знижують фрукти і овочі завдяки вмісту в них антиоксидантів.

Останні новини:  Вчені встановили здатність аптечної ромашки пригнічувати розвиток синдрому Дауна

Допомогти в цьому може і популярний солодкий сухофрукт — чорнослив. У дослідженні взяли участь 259 осіб. Одна група їла чорнослив і пила сливовий сік, а інша випивала тільки склянку води рано вранці натщесерце. Артеріальний тиск вимірювали кожні два тижні протягом восьми тижнів, також на початку і в кінці дослідження в учасників брали зразки крові.

Останні новини:  Іспанський лікар уточнив реальну корисність часнику і куркуми

З’ясувалося, що чорнослив дійсно знизив артеріальний тиск у учасників дослідження. Крім того, в групі, яка вживала сухофрукт, показники «поганого» ЛПНЩ холестерину були нижче ніж в групі, яка пила звичайну воду. «Отримані дані пророкують захисну дію чорносливу на серцево-судинну систему», — уклали вчені.

medfactor.com.ua