Психолог розповіла, як зберігати бадьорість весь день - Новини Ю

Психолог розповіла, як зберігати бадьорість весь день

25.05.2023   22:31    615

Не дотримавшись режиму дня, людина ризикує швидко скотитися в депресію або втратити інтерес до життя

Треба слухати свій організм

Лікарі не втомлюються повторяти: щоб бути здоровим, потрібно правильно харчуватися і дотримуватися режиму дня. Ця ж рекомендація актуальна і в разі, коли людина день у день відчуває себе розбитою і втомленою. День ще тільки почався, а у неї вже немає сил на подвиги і звершення.


Як повернути бадьорість і енергію, необхідні для нормального життя, розповіла психолог Наталія Лапшичева.

Вночі треба відпочивати

За словами експерта, головною умовою збереження бадьорості не тільки духу, але і тіла, є дотримання режиму дня. Тобто, потрібно спати не менше рекомендованих 8 годин на добу і не в будь-який зручний час, а саме вночі.

Останні новини:  Кардіолог назвала вітамін, нестача якого веде до хвороб серця

— Сон повинен бути в певний час доби. Помічено, що якщо людина лягає спати до десятої години вечора, то тоді вона висипається швидше і організм краще відновлюється. Біологічний годинник ніхто не відміняв, тому якщо лягти спати в цей час, рівень серотоніну й мелатоніну піднімається. Саме з десятої години вечора до чотирьох або п’яти годин ранку — найкращий час для сну, — впевнена медик.

Останні новини:  Лікар-інфекціоніст пояснила причину небезпеки кішок для вагітних жінок
Якщо у вас безсоння

Тим, кому за якихось причин не вдається висипатися вночі (працює по змінах або через хворобу), не варто засмучуватися. Психолог рекомендує в такому разі не занурюватися в зайві переживання, а спробувати краще економити сили і енергію протягом дня.

Щоб не розгубити цінний ресурс, насамперед слід спробувати визначити, куди йде енергія, чому її мало. Для цього можна здати біохімічний аналіз крові: можливо, у вас дефіцит заліза. В цьому випадку поправити ситуацію буде відносно просто — заповнивши запаси.

Останні новини:  5 несподіваних продуктів, у яких міститься багато кальцію
Але в більшості випадків потрібно ще й додатковий аналіз — свого життя. Психолог рекомендує почати вести щоденник, де потрібно фіксувати всі значущі події. Можна написати свої думки щодо втрати енергії — можливо, ви побачите закономірність — після спілкування з якими людьми відчуваєте занепад сил і ін.

— Також треба записувати, після якої їжі і якого фізичного навантаження енергія відновлюється. Треба все тестувати і перевіряти, — вважає експерт.


medfactor.com.ua