Лікарі назвали діючі способи знизити холестерин - Новини Ю

Лікарі назвали діючі способи знизити холестерин

26.05.2023   05:35    410

Організму для нормальної роботи потрібно холестерин. Однак занадто велика його кількість – особливо холестерин ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) – збільшує ризик серцево-судинних захворювань, в тому числі інфарктів та інсультів. Людина з високим рівнем ЛПНЩ може використовувати комбінацію дієти і зміни способу життя, щоб з часом знизити цей показник до нормального.


Скільки часу потрібно, щоб знизити рівень холестерину?

Він падає з часом, а не через кілька днів здорового способу життя. Не існує певного періоду, протягом якого гарантований результат. Зміна звичок може вплинути на показник через кілька тижнів, а може через три місяці, а іноді і більше. Фахівці рекомендують звернутися до лікаря для консультації, якщо холестерин ЛПНЩ не знизився через 12 тижнів після зміни способу життя.

Останні новини:  Лікарка розповіла, чи можна зупинити процес старіння

Дотримуйтесь збалансованої дієти

Багато продуктів містять холестерин, але в деяких, наприклад, в яйцях, його особливо багато. Однак ряд досліджень дозволяє припустити, що, якщо людина отримує його з їжею, показник в крові істотно не збільшується. Для підтримки здорового рівня ЛПНЩ важливо харчуватися збалансовано і отримувати з їжею різноманітні поживні речовини.
Останні новини:  Вчені розповіли, який доступний фрукт врятує від діабету

Фахівці рекомендують їсти фрукти, овочі, цільнозернові продукти і нежирні білки; уникати трансжирів і обмежити вживання продуктів з високим вмістом насичених жирів і цукру. Також корисно дотримуватися дієти з низькою кількістю натрію.

Підтримуйте здорову вагу

Вага в межах рекомендованого лікарями діапазону ІМТ може допомогти знизити рівень холестерину, а також зменшити ризик серцевих захворювань. Для досягнення здорової ваги слід поєднувати здорове харчування і фізичну активність. Вправи тренують серце і допомагають організму більш ефективно позбавлятися від холестерину ЛПНЩ. Рекомендується як мінімум 150 хвилин фізичної активності середньої інтенсивності в тиждень.

Останні новини:  Лікар-інфекціоніст пояснила причину небезпеки кішок для вагітних жінок
Позбавтеся від шкідливих звичок

Відмова від куріння і надмірного вживання алкоголю може допомогти знизити рівень холестерину і поліпшити загальний стан здоров’я.


useti.org.ua