LEGO відправила до стратосфери 1000 “легонавтів”

25.05.2023   21:09    505

Минулими вихідними LEGO запустила в небо тисячу астронавтів. А якщо точніше, фігурок у вигляді астронавтів. Вони піднялися на висоту 34 км, до стратосфери, на великій кулі і благополучно повернулися на Землю. appeared first on UaMotors – Все про автомобілі

Легонавти, як їх уже прозвали у ЗМІ, вилетіли з невеликого аеропорту в Словаччині, сидячи на платформі, схожій на космічний шатл без даху. Він був надрукований на 3D-принтері із міцного, але легкого вуглецевого композитного матеріалу.

Останні новини:  Вчені виявили сплеск активності мозку у людей в останні хвилини життя

Шаттл був розроблений командою космічних архітекторів та інженерів зі Словаччини та Чеської Республіки. Вони хотіли, щоб їхнє дітище надихнуло майбутні покоління на вивчення космосу, повідомляє Czech Crunch.

Сама повітряна куля, яка піднімала платформу, була виготовлена ​​зі спеціального латексного матеріалу, наповненого гелієм. У міру набору висоти стратостат поступово розширювався і зріс з початкових двох метрів діаметром до десяти.

Останні новини:  Вченим із США вперше в історії вдалося передати енергію із космосу на Землю
На висоті 34 км куля лопнула, і посадкова платформа повернулася на Землю за допомогою спеціального парашута. За словами космічного архітектора Томаса Роусека, команда хотіла переконатися, що жоден з астронавтів не впав із шатла. Дві камери знімали експеримент протягом усього польоту: одна контролювала відсік для екіпажу, інша, прикріплена до стріли, демонструвала вигляд збоку.

Останні новини:  Людина може висадитися на Марс до 2040 року - глава NASA

На польоті проект не закінчується. Тепер за ним піде конкурс, в якому за покупку будь-якого набору LEGO можна буде отримати одну з фігурок із цього шатлу.