Вчені знайшли простий спосіб виявити кілька видів безсимптомного раку - Новини Ю

Вчені знайшли простий спосіб виявити кілька видів безсимптомного раку

01.04.2023   23:00    762

ЛІКАРІ ВІТАЮТЬ НОВУ ЕРУ СКРИНІНГУ РАКУ, ОСКІЛЬКИ ВЕЛИКІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПОКАЗУЮТЬ ЕФЕКТИВНІСТЬ ТЕСТУ ГАЛЕРИ.

Лікарі закликали служби охорони здоров’я підготуватися до нової ери скринінгу раку після того, як дослідження показало, що простий аналіз крові може виявити кілька типів раку у пацієнтів, перш ніж у них з’являться явні симптоми.

Дослідження Pathfinder запропонувало провести аналіз крові більш ніж 6600 дорослим віком 50 років і більше та виявило десятки нових випадків захворювання. Багато видів раку перебували на ранній стадії, і майже три чверті були формами, які зазвичай не перевірялися.

Останні новини:  Овоч, який діє як ліки від підвищеного холестерину

Це вперше, коли результати тесту Галери , який шукає ДНК раку в крові, були повернуті пацієнтам та їхнім лікарям для проведення досліджень раку та будь-якого необхідного лікування.

Тест Галлері був описаний NHS England як потенційний «змінник гри», який повинен повідомити результати великого випробування за участю 165 000 людей наступного року. Лікарі сподіваються, що тест врятує життя, виявляючи рак досить рано, щоб операція та лікування були більш ефективними, але технологія все ще перебуває у розробці.

«Я думаю, що найцікавіше в цій новій парадигмі та концепції те, що багато з них були раком, для якого ми не маємо стандартного скринінгу», — д-р Деб Шраг, старший науковий співробітник Меморіального онкологічного центру імені Слоана Кеттерінга в Нью- Йорк, заявив на зустрічі Європейського товариства медичної онкології в Парижі.

У дослідженні Pathfinder 6621 дорослій людині віком 50 років і більше було запропоновано аналіз крові Galleri. У 6529 добровольців тест був негативним, але у 92 він виявив потенційний рак.

Останні новини:  Розкрито простий спосіб поліпшення стану при метеозалежності
Подальші аналізи підтвердили солідні пухлини або рак крові у 35 осіб, або 1,4% досліджуваної групи. Тест виявив два види раку у жінки, яка мала пухлини молочної залози та ендометрію.

Крім виявлення наявності захворювання, тест передбачає, де знаходиться рак, що дозволяє лікарям прискорити подальшу роботу, необхідну для виявлення та підтвердження раку. “Сигнал про походження був дуже корисним для визначення типу обробки”, – сказав Шраг. “Коли аналіз крові був позитивним, на завершення обстеження зазвичай йшло менше трьох місяців”.

Тест виявив 19 солідних пухлин у таких тканинах, як молочна залоза, печінка, легені та товста кишка, а також виявив рак яєчників та підшлункової залози, які зазвичай виявляються на пізніх стадіях та мають погані показники виживання.

Останні новини:  Дієтолог попередив про шкоду кисломолочного сиру на вечерю

storinka.com.ua