Стало відомо, який штраф почнуть платити водії за непристебнутий ремінь безпеки - Новини Ю

Стало відомо, який штраф почнуть платити водії за непристебнутий ремінь безпеки

01.04.2023   19:22    2620

Важливість використання ременів безпеки

Ремені безпеки є важливим елементом безпеки в автомобілях і, як було доведено, рятують життя. В останні роки правила використання ременів безпеки були оновлені відповідно до нових досліджень і стандартів безпеки. Тепер пристібатися ременем безпеки зобов’язані як водії, так і пасажири, в тому числі на задніх сидіннях автомобіля.


Правила безпеки дітей

Правила безпеки для дітей в автомобілях також були оновлені. Діти повинні перевозитися в спеціальних автокріслах до тих пір, поки їх зріст не перевищить 145 сантиметрів. Раніше існувала примітка про те, що дітей не можна перевозити без автокрісла до досягнення ними 12-річного віку, але її було вилучено. Ці зміни спрямовані на підвищення безпеки дітей в автомобілях.

Останні новини:  Експерти назвали надійну іномарку, яку в Україні можна купити за 5500 доларів

перевезення дітей

Винятки з правила пристібання ременем безпеки

Існують деякі винятки з правила пристібання ременями безпеки, зокрема для водіїв і пасажирів з обмеженими можливостями, які не можуть пристібатися ременями безпеки в населених пунктах. Крім того, водії та пасажири оперативних і спеціальних транспортних засобів звільняються від пристібання ременями безпеки.
Раніше в місті також звільнялися від ременів безпеки учні та інструктори з водіння, а також пасажири та водії таксі. Однак після нещодавніх змін до правил дорожнього руху всі учасники дорожнього руху повинні пристібатися ременями безпеки за межами міста.

Небезпека використання заглушок

заглушка ремінь безпеки

Багато водіїв використовують заглушки для ременів безпеки, які імітують пристебнутий ремінь. Ці заглушки недорогі, але вони можуть бути надзвичайно небезпечними. Якщо ви потрапите в аварію, використовуючи заглушку замість ременя безпеки, подушка безпеки може зламати вам шию.

Останні новини:  Названо найпопулярніший автомобіль у світі у 2023 році
Це відбувається тому, що при ударі тіло штовхає вперед, а подушка безпеки, спрацьовуючи, вдаряє по шиї, в результаті чого тулуб відкидає назад на сидіння. Дуже важливо завжди пристібатися ременем безпеки і не використовувати заглушки, які можуть призвести до серйозних травм або смерті.

Штрафи за непристебнутий ремінь безпеки

Порушення правил користування ременями безпеки карається штрафом у розмірі 510 гривень. У разі ДТП штраф за непристебнутий ремінь безпеки може бути значно більшим і становити від 2400 до 8500 гривень. Водій несе відповідальність за будь-яке порушення правил користування ременями безпеки. Якщо ременями безпеки не пристебнуті всі четверо осіб в автомобілі, включаючи водія, штраф може становити до 2400 грн.

Останні новини:  Volvo показала найрозкішніший електричний кросовер

Замість висновку

Важливість використання ременів безпеки важко переоцінити. Дотримуватися оновлених правил необхідно як водіям, так і пасажирам, включаючи дітей. Існують деякі винятки з цього правила, але важливо завжди ставити безпеку вище за зручність. Уникайте використання заглушок для ременів безпеки і завжди пристібайтеся ременем безпеки, щоб зменшити ризик серйозних травм або смерті в разі аварії.

Пам’ятайте, що водій несе відповідальність за будь-які порушення правил користування ременями безпеки, тому переконайтеся, що всі, хто перебуває в автомобілі, належним чином пристебнуті.


avtosota.com