Знайдено давнє перлове місто

24.03.2023   12:37    2540
Знайдено давнє перлове місто

Фото: phys.org

Найден древний жемчужный город

Звалище в місті заповнене уламками викинутих устричних раковин. Люди, що йдуть островом, також можуть відчути, як вони хрумтять під їхніми ногами.

 


Археологи знайшли найстаріше місто з видобутку перлів у Перській затоці на острові Синія в Умм-ель-Кувейні, що розташоване біля одного з північних шейхів Об’єднаних Арабських Еміратів. Про це пише Рhys.org.

Артефакти датуються доісламською історією регіону кінця шостого століття.

Останні новини:  Випорожнення мідій допоможуть очистити океан

“Це найдавніший приклад подібного роду перлового міста Халіджі. Це духовний предок таких міст, як Дубай”, – сказав Тімоті Павер, ад’юнкт-професор археології в Університеті Об’єднаних Арабських Еміратів.

На цьому острові археологи вже виявили давній християнський монастир, вік якого налічує 1400 років.

 

Також там знайдено безліч будинків, зроблених із пляжного каменю та вапняного розчину, від тісних кварталів до більш просторих приміщень із внутрішніми дворами, що свідчить про соціальне розшарування. На цій ділянці також є ознаки цілорічного проживання, на відміну від інших операцій з видобутку перлів, які проводяться у сезонних місцях регіону.

Останні новини:  Вчені розкрили секрет щасливого шлюбу
У будинках археологи виявили незакріплені перлини і вантажі для пірнання, які фридайвери використовували, щоб швидко спуститися на морське дно, покладаючись тільки на затримку дихання.

Звалище в місті, заповнене уламками викинутих устричних раковин. Люди, що йдуть островом, також можуть відчути, як вони тріскотять під їхніми ногами.

 

“На кожні 10 000 мушель устриць можна знайти тільки одну перлину. Щоб знайти одну, потрібно знайти і викинути тисячі й тисячі раковин устриць. Відходи, промислові відходи перлової промисловості, були колосальними. Ви маєте справу з мільйонами, мільйонами викинутих устричних раковин”, – додали археологи.

Останні новини:  Гігантська пляма водоростей в Атлантичному океані може містити бактерії, що їдять м’ясо
korrespondent.net