Замість паперових: з квітня е-рецепти будуть обов'язковими для всіх рецептурних препаратів в Україні - Новини Ю

Замість паперових: з квітня е-рецепти будуть обов’язковими для всіх рецептурних препаратів в Україні

22.03.2023   20:41    1367

Міністерство охорони здоров’я України оголосило, що з квітня електронні рецепти будуть обов’язковими для всіх рецептурних препаратів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів. Цей крок спрямований на запобігання самолікування та підвищення безпеки пацієнтів.З метою боротьби зі зростаючою проблемою самолікування та підвищення безпеки пацієнтів, Міністерство охорони здоров’я України оголосило, що з квітня електронні рецепти замінять паперові рецепти на всі рецептурні лікарські засоби, внесені до Державного реєстру лікарських засобів, інформують Економічні новини з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Останні новини:  Перераховано хвороби, які здатні викликати значний набір ваги

Нові електронні рецепти може виписувати будь-який лікар, незалежно від його спеціальності, який працює в державній, комунальній чи приватній клініці, або приватний лікар, без необхідності укладання договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Для отримання е-рецепту пацієнтам не потрібна декларація з сімейним лікарем, але вони повинні бути зареєстровані в Лікарняній касі.

Останні новини:  ВООЗ оголосила про закінчення спалаху Марбурзького вірусу в Екваторіальній Гвінеї
До рецептурних ліків належать антибіотики, протисудомні препарати, гормональні препарати, ліки для лікування хвороб серця та інші ліки, які можна використовувати тільки за призначенням лікаря.

Раніше лікарі виписували електронні рецепти лише на ліки за програмою «Доступні ліки».

Тепер для всіх рецептурних препаратів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, потрібні будуть електронні рецепти, які запроваджуватимуться поступово, поки паперові форми залишатимуться в обігу.

Останні новини:  Овоч, який діє як ліки від підвищеного холестерину

Міністерство охорони здоров’я сподівається, що запровадження електронних рецептів допоможе запобігти самолікуванню та підвищити безпеку пацієнтів, гарантуючи, що пацієнти отримають правильні ліки у правильному дозуванні.
Цей крок також має на меті зменшити використання паперових рецептів, які можуть бути загублені або вкрадені, та підвищити ефективність процесу виписування рецептів, дозволивши лікарям виписувати рецепти швидко і легко з будь-якого місця.


expert.in.ua