Який вигляд може мати Всесвіт, якби люди бачили гамма-промені: створена чудова анімація (відео) - Новини Ю

Який вигляд може мати Всесвіт, якби люди бачили гамма-промені: створена чудова анімація (відео)

21.03.2023   19:00    2680

Більшість світла, яке проходить через космос людське око не може побачити. Але для цього створено спеціальні технології.

За межами сприйняття нашими очима перебуває величезна частина космосу, яка вражає уяву. Незважаючи на те, що люди не можуть побачити більшу частину світла, що проходить через Всесвіт, є спосіб побачити цей “невидимий космос”. Наприклад, у цьому вченим допомагає космічний гамма-телескоп Fermi, який може побачити у Всесвіті гамма-промені — це найенергійніше випромінювання відоме нам, пише ScienceAlert.
Космічний телескоп Fermi постійно спостерігає за космосом, зокрема, за джерелами гамма-випромінювання, а також допомагає вченим відстежити їх зміни з часом. Таким чином, астрономи створили карту джерел гамма-випромінювання, і нова анімація показує, як міг би виглядати космос, якби люди могли побачити гамма-промені.

Останні новини:  Астрономи вперше зловили радіосигнал від вмираючого білого карлика
космос, гамма-випромінюванняFullscreen
Космічний телескоп Fermi постійно спостерігає за космосом, зокрема, за джерелами гамма-випромінювання, а також допомагає вченим відстежити їх зміни з часом. Таким чином, астрономи створили карту джерел гамма-випромінювання, і нова анімація показує, який вигляд міг би мати космос, якби люди могли побачити гамма-промені.
Фото: NASA

На новій анімації зібрано 1525 джерел гамма-випромінювання, які представлені яскравими пульсуючими колами різного розміру. Чим більше це коло, тим сильніше гамма-випромінювання. Також на відео показано рух Сонця за цей період спостережень, який представлений у вигляді жовтого кола. Ці дані були зібрані космічним телескопом у період між лютим 2022 року та лютим 2023 року.

Останні новини:  Росія палає. Недалеко від Пітера сталася масштабна пожежа: деталі та відео

За словами Даніела Коцевські з NASA, більшість пульсуючих кіл на анімації, які є джерелами гамма-випромінювання, знаходиться в блазарах, різновиди квазарів. Квазарами називають галактики з дуже активним ядром, а це означає, що надмасивна чорна діра в їхньому центрі поглинає навколишню речовину з величезною швидкістю. Ця речовина нагрівається та випромінює дуже яскраве світло. Тому квазари вважаються найяскравішими об’єктами у Всесвіті.

Останні новини:  Легендарний меч Типу Султана продали на аукціоні за рекордну суму

З центрів деяких квазарів вилітають величезні струмені плазми, швидкість яких сягає майже швидкості світла. Так ось блазаром вважається квазар, струмінь з якого спрямований у бік Землі або її околиць. Через це випромінювання здається ще яскравішим і ще сильнішим.

Блазари вважаються найвідомішими джерелами гамма-випромінювання, але їхнє світло змінюється за досить короткі проміжки часу і ці коливання можуть допомогти астрономам зрозуміти, що відбувається в центрі активних ядер цих галактик. Також вчені вважають, що нещодавно виявлені частки нейтрино прилетіли на Землю саме із блазарів.

На новій анімації понад 90% джерел гамма-випромінювання є блазарами. Іншими об’єктами є різновид нейтронних зірок під назвою пульсари та подвійні нейтронні зірки. Нейтронна зірка утворюється внаслідок загибелі гігантської звичайної зірки.

Також на відео можна побачити помаранчеву смугу, яка знаходиться в центрі – це гамма-випромінювання площини Чумацького Шляху. Чим світліша ділянка цієї смуги, тим сильніше гамма-випромінювання.