Виявлено раніше не відоме явище на Сатурні

31.03.2023   15:41    1633


Це явище ніколи і ніде не спостерігали в Сонячній системі. Воно було виявлено завдяки збору архівних даних з трьох космічних апаратів і двох космічних телескопів.

Команда вчених провела нове дослідження, в якому з’ясувала, що на Сатурні існує не відоме раніше явище. Воно полягає в тому, що кільця планети впливають на верхні шари атмосфери Сатурна. Про це пише New Atlas.

“Кільця Сатурна насправді взаємодіють із планетою. При цьому така взаємодія була невідомою до цього. Виявилося, що система кілець може нагрівати верхні шари атмосфери Сатурна. Ми отримали такі важливі результати, коли провели аналіз архівних спостережень за ультрафіолетовим світлом, які проводили космічні апарати та телескопи”, – зазначили експерти.

Останні новини:  Вчені з’ясували, скільки видів тварин можуть зникнути через глобальне потепління та людську діяльність

Так стало відомо, що частинки з кілець Сатурна повільно переміщуються до атмосфери планети. Попередньо це впливає на рівень атомарного водню у складі Сатурна, що, за словами вчених, є досить дивним.

Крім того, знімки телескопа Хабл показали, що існують великий рівень ультрафіолетового випромінювання на планеті у вигляді спектральної лінії гарячого водню в атмосфері Сатурна. Так стало відомо, що атмосфера планети нагрівається.

Останні новини:  У NASA розповіли, скільки людей загине через забруднене повітря
“Швидше за все, верхні шари атмосфери Сатурна нагрівають частинки з його кілець, які постійно падають на планету. Це падіння обумовлено гравітаційним тяжінням Сатурна. Частинки з кілець газового гіганта потрапляють у його атмосферу на певних широтах, і змінюють склад верхніх шарів атмосфери”, – підсумували дослідники.

korrespondent.net