Вигоду України від деблокади портів оцінили у десятки мільярдів - Новини Ю

Вигоду України від деблокади портів оцінили у десятки мільярдів

17.03.2023   09:39    961
Вигоду України від деблокади портів оцінили у десятки мільярдів

Фото: capital.ua

Морський експорт України значною мірою зараз заблоковано

Дію зернового коридору слід поширити на металопродукцію та інші товари, вважають представники бізнесу.

Розблокування експорту через морські порти принесло б Україні $20 млрд – це більше, ніж фінансова допомога США чи Євросоюзу. Тому цим питанням потрібно займатися системно та виносити його на зустрічі в ООН. Таку думку озвучив голова офісу СЕО групи Метінвест Олександр Водовіз на Саміті експортерів від Forbes у четвер, 16 березня.

“Зараз Мінфін залучив $100-500 млн зовнішнього фінансування – і це подія. Але відкриття портів для всіх видів продукції дасть $20 млрд за найскромнішими оцінками. Тобто це більше, ніж дають нам США та Євросоюз. Чи ця сума коштує зусиль? Напевно, Але чому в нас вирішення цього питання не в пріоритеті. Чому його не ставлять на зустрічах в ООН?

Останні новини:  Україна отримала понад мільярд від продажу російського аміаку
Раніше представники бізнесу та Американська торгова палата в Україні звернулися до ООН та Туреччини із закликом забезпечити вільне судноплавство в Чорноморському регіоні та розблокувати українські порти. У випадку ж, якщо РФ не погодиться, її кораблі повинні підлягати таким самим перевіркам, як і українські, адже вони можуть перевозити військові вантажі.

Останні новини:  Україна отримала другий транш макрофінансової допомоги від ЄС

А директори трьох морських портів – Південний, ТІС-Вугілля та Тис-Руда – закликали президента Володимира Зеленського поширити дію зернового коридору на металопродукцію. Вони заявили, що це зміцнить гривню та економіку, адже одне судно із залізною рудою забезпечує $14 млн експортної виручки, а Україна може відправляти 200 таких кораблів на рік.

Останні новини:  Україна реалізує залізничні проєкти розвитку на EUR4,5 млрд до 2030 року в рамках інтеграції в мережі TEN-T


korrespondent.net