Верховна Рада посилить покарання для водіїв в України - Новини Ю

Верховна Рада посилить покарання для водіїв в України

22.03.2023   21:11    638

Україна планує вжити більш жорстких заходів проти порушників правил дорожнього руху, зокрема, проти водіїв, які перебувають під впливом алкоголю, наркотиків або інших інтоксикантів. Про це повідомляє Avtosota.

Законопроект № 9076


До Верховної Ради внесено законопроект № 9076, який передбачає посилення покарання для водіїв, спійманих за кермом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Автори законопроекту стверджують, що керування автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння під час воєнного стану є свідченням низьких моральних стандартів водіїв.

Останні новини:  Власник авто з ГБО подолав більше 1 мільйона км на газу (відео)

Окрім існуючих штрафів, запропонований закон також дозволяє конфісковувати транспортні засоби у нетверезих водіїв, які повторно порушують правила дорожнього руху протягом року. Ці транспортні засоби будуть утилізовані для потреб Збройних Сил.

Розмір штрафів може збільшитися з 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а право керування транспортними засобами може бути призупинено на 5 років замість 3. Також пропонується збільшити строк позбавлення права керування транспортним засобом у разі застосування до особи адміністративного арешту з 3 до 5 років. У цьому випадку транспортний засіб також буде конфісковуватися, а не вилучатися.

Останні новини:  Volkswagen продовжує зазнавати збитків через Дизельгейт
Крім того, штраф за повторне порушення протягом року може збільшитися з 3000 до 4000 тисяч гривень.

Ці нові правила демонструють прагнення України сприяти підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню кількості дорожньо-транспортних пригод, спричинених водінням у нетверезому стані.

Посилюючи покарання для порушників, уряд сподівається заохотити водіїв бути більш відповідальними на дорозі та не наражати на небезпеку себе та інших.

Останні новини:  Купити "права" більше не вийде. В Україні збираються переписати правила


autotheme.info