Величезного кита з важким сколіозом зняли на відео в Іспанії (відео) - Новини Ю

Величезного кита з важким сколіозом зняли на відео в Іспанії (відео)

18.03.2023   10:53    2204

Біля узбережжя Валенсії дослідники спостерігали фінвала з яскраво вираженим сколіозом. Про незвичайну тварину пише Science Alert.

На початку березня в Середземному морі біля узбережжя Іспанії помітили фінвала, який насилу просувався по воді. Дослідники спочатку припустили, що тварина заплуталася в мережі, але виявилося, що проблеми з переміщенням пов’язані з важкою формою сколіозу.

Останні новини:  Прикордонники й артилерія ЗСУ демілітаризували піхоту рф на Луганщині (ВІДЕО)

Біологи і ветеринари з Океанографічного фонду в Валенсії (Fundacion Oceanogrffic de Valencia) вивчили 17-метрового кита за допомогою дронів. Аналіз показав сильний вигин тіла тварини: на кадрах з безпілотника видно різке викривлення хребта приблизно в центрі корпусу.

Фінвал біля узбережжя Іспанії. Відео: Oceanogr?fic Valencia Oficial
Дослідники вважають, що це викривлення є сколіоз невідомого походження, який змінив природну анатомію тварини. Через розміри кита, знаходження у відкритому морі і його вад розвитку дослідникам поки не вдалося встановити дистанційний трекер для отримання більш докладних даних про його стан і траєкторії руху.

Останні новини:  У Криму по радіо оголосили евакуацію з півострова: окупанти звинуватили хакерів (відео)
Після декількох годин, проведених біля узбережжя, кит попрямував в море і зник від спостерігачів. Дослідники вважають, що через обмежені можливості для пересування він може знову повернутися в цей район.

Сколіоз серед китів зустрічається досить рідко, відзначають вчені, і поки незрозуміло, з чим він може бути пов’язаний. Одна з версій: пошкодження хребта через зіткнення з кораблем.