Вчені заявили про небезпеку для печінки цього найпопулярнішого напою - Новини Ю

Вчені заявили про небезпеку для печінки цього найпопулярнішого напою

24.03.2023   15:00    516

Раніше різні вчені сходилися на думці, що цей напій сприяє схудненню, покращенню пам’яті, позитивно позначається на обміні речовин та тривалості життя.

Корисні властивості виявляються лише у тих, хто вживає його в помірній кількості: не більше трьох чашок на день. Чим загрожує зловживання чаєм?


Дослідження, опубліковане у Food Research International , звертає увагу на те, як впливають на організм людини таніни. Ці поліфенольні сполуки є і у звичайному чаї, і у вині. Їх наявність надає напоям гіркуватий присмак. Їхня небезпека в тому, що вони заважають засвоєнню заліза.

Останні новини:  Вчені розповіли, який доступний фрукт врятує від діабету

Також дослідники виявили в чайному листі токсини. Це наслідок сучасного стану екології. Свинець виявили у всіх протестованих 30 видах чаю. На 20% вище рекомендованої норми виявився вміст алюмінію. Регулярна дія токсинів погіршує здоров’я печінки.

Дослідники попереджають і про високий вміст фтору в чаї. На їхню думку, він провокує прискорене пошкодження зубів, кісток та суглобів. Зловживання чаєм може дати і передозування кофеїну, що викликає занепокоєння, порушення сну, головний біль. У чаї міститься від 20 до 60 мг в одній чашці. Ще одним побічним ефектом у любителів чаю може стати печія.

Останні новини:  Чи правда, що хороша постава – гарантія здорової спини
Вчені радять при виборі чаю віддавати перевагу листовому чаю пакетованому. У ньому фахівці знайшли набагато менше шкідливих речовин.


medfactor.com.ua