Вчені запропонували п’ять способів покращити якість сну - Новини Ю

Вчені запропонували п’ять способів покращити якість сну

18.03.2023   22:03    629

Насамперед слід взяти під контроль тривалість сну.

Американські вчені запропонували п’ять способів покращення якості сну. Поради вони опублікували у статті в журналі Sleep Health .

На думку фахівців, насамперед слід взяти під контроль тривалість сну, адже якщо людина спить менше п’яти годин на добу, це може негативно позначитися на серцево-судинній системі та мозковому кровообігу. Уточнюється, що недосип може навіть призвести до виникнення психічних захворювань.

Останні новини:  Вчені назвали дієту, яка поліпшує когнітивні функції

При цьому вчені назвали шкідливою звичкою багатьох людей «досипати». Вставати слід із першим дзвінком будильника, спроба продовжити сон, наголосили експерти, позбавляє людину енергії, може виникнути почуття «розбитості». Щоб швидше прокинутися, вчені радять залишати на ніч відкритими штори в кімнаті — тоді людина почне прокидатися від сонячного світла.

Крім того, якість сну можуть вплинути напої. Так, усупереч поширеному міфу про корисність алкоголю перед сном, він лише погіршить сон, хоч і дозволить швидко заснути. Це з сечогінним ефектом, яким мають спиртні напої. Внаслідок цього може бути порушена фаза швидкого сну.

Останні новини:  Названо найкращий ранковий напій для зміцнення імунітету
Навпаки, тепле молоко та трав’яний чай допоможуть людині заснути і при цьому не завдадуть шкоди. Саме на ці напої варто звернути увагу, якщо не вдається заснути протягом 15 хвилин.

За словами експертів, простим, але дієвим способом може бути відмова перед сном від перегляду телевізора та гаджетів. Синє випромінювання призводить до порушення вироблення мелатоніну, а звук шкодить здоровому сну.

Останні новини:  Лікар перерахувала продукти, від яких необхідно відмовитись під час пандемії коронавірусу

Допомогти покращити сон може читання книги, проте важливо це робити поза ліжком, щоб вона не асоціювалася з безсонням.

Фахівці вважають, що сон від сьомої до восьмої години щодня допоможе вберегти людину від серцевої недостатності.


medfactor.com.ua