У ЄС розробляють свою версію закону про "іноземних агентів", - Politico - Новини Ю

У ЄС розробляють свою версію закону про “іноземних агентів”, – Politico

14.03.2023   06:11    768

Європейський Союз розробляє свою версію закону, який змусить неурядові групи, консультанти та наукові установи розкривати будь-яке фінансування з-за меж ЄС.

Про це пише Politico.


Відомо, що закон наразі знаходиться на ранніх стадіях розробки. Однак він буде розроблений за схемою як в Сполучених Штатах та Австралії. Наприклад у США ще з 1938 року від лобістів, які працюють від імені іноземних урядів, вимагається реєструватися у федеральному уряді.

Останні новини:  Лі Шанфу: Китай і США мають знайти точки дотику для збереження стабільності у світі

При цьому європейська версія навряд чи буде націлена на окремих осіб. Однак закон змусить як комерційні, так і некомерційні організації в усьому блоці розкрити фінансування поза ЄС. Він буде пов’язаний з такими транзакціями, як оплата академічного навчання.
Однак частина чиновників ЄС вважає, що прийняття подібного закону не на часі. Беручи до уваги протести, які відбулись у Грузії на фоні прийняття аналогічного закону.

Останні новини:  Півмільйона поляків взяли участь в антиурядовому протесті у Варшаві

Так, неурядові організації виразили занепокоєння даним законопроектом. Вони виразили занепокоєння щодо того, що закон можна буде використати як зброю для придушення продемократичних сил у країнах.