У Китаї після конфліктів з владою зникають мільярдери: список найвідоміших - Новини Ю

У Китаї після конфліктів з владою зникають мільярдери: список найвідоміших

14.03.2023   08:57    2105

Протягом останніх років у Китаї з ділового та суспільного життя раптово зникла ціла низка мільярдерів, які мали конфлікт із владою. Найвідоміший з них – засновник Alibaba Джек Ма, а останній з таких випадків стався минулого місяця, пише BBC.

Лише протягом 2015 року зникли, як мінімум, п’ятеро керівників великих компаній, серед яких був голова фінансово-промислового конгломерату Fosun International Го Гуанчан. На Заході він переважно відомий тим, що володіє футбольним клубом англійської Прем’єр-ліги Wolverhampton Wanderers.


За деякий час він знову з’явився, після чого пресслужба його компанії заявила, що він “допомагав владі у розслідуванні”.

Через два роки китайсько-канадського бізнесмена Сяо Цзяньхуа кудись відвезли прямо з дорогого гонконзького готелю. Він був одним із найбагатших людей Китаю, але торік потрапив до в’язниці – нібито за корупцію.

Останні новини:  Як пережити кар’єрне розчарування і вийти переможцем
У березні 2020 року мільярдер Жень Чжицян, який очолював найбільшу державну будівельну компанію Hua Yuan Property Company, зник після того, як назвав китайського лідера Сі Цзіньпіна “голим клоуном”, який не зміг впоратися з пандемією.

Того ж року після дуже короткого судового розгляду, який тривав лише один день, Жень Чжицяна визнали винним у корупції та засудили до 18 років ув’язнення. Влада заявила, що він свою провину визнав і заперечувати вирок не має наміру.

Джек Ма, який був найбагатшою людиною в Китаї, зник наприкінці 2020 року після того, як дозволив собі критично висловитися про наглядові органи фінансового сектору країни.

У Китаї його не бачили ось уже понад два роки, хоча жодних звинувачень йому не висували, і де він зараз перебуває – ніхто не знає. В останні місяці надходили повідомлення, що його начебто бачили в Японії, Таїланді та Австралії.

Останні новини:  У Сербії десятки тисяч людей уп’яте вийшли на протест: чого вимагають
Найсвіжіший випадок стався у лютому 2023 року, коли зник Бао Фань – засновник фінансової компанії China Renaissance Holdings, серед клієнтів якої такі інтернет-гіганти, як Tencent, Alibaba та Baidu.

Спочатку він зник безвісти, а за кілька днів його компанія заявила, що він “допомагає розслідуванню, яке проводиться відповідними органами Китайської Народної Республіки”.

Останні новини:  Ще одна «проблемна дитина» ЄС? Politico назвала країну, яка може стати Угорщиною №2

BBC припускає, що за допомогою переслідувань мільярдерів Сі Цзіньпін посилює свій контроль над китайською економікою, хоча одночасно наголошує на важливості приватного сектору китайської економіки.

Минулого тижня на виступі перед делегатами Всекитайських зборів народних представників він закликав підприємців “бути багатими, але й відповідальними; багатими, але й доброчесними; багатими, але й тими, хто любить”.