Симптоми високого холестерину, на які слід звернути увагу - Новини Ю

Симптоми високого холестерину, на які слід звернути увагу

18.03.2023   19:00    858

Високий рівень холестерину може призвести до серцево-судинних захворювань, інсульту та інших серйозних станів здоров’я, але знання симптомів та факторів ризику має вирішальне значення для профілактики.

Існують способи подолати високий рівень холестерину, і відмінна новина полягає в тому, що серцево-судинні захворювання можна запобігти 90%.

Про це розповідає кардіолог Леслі Чо.

“Навіть якщо у вас у сім’ї вже є випадки фіксування високого холестерину, ви можете запобігти серцевим захворюванням”, – пише лікар.

Ось  симптоми високого рівня холестерину та фактори ризику, про які слід знати. Читайте далі, щоб дізнатися більше, а щоб забезпечити своє здоров’я та здоров’я інших.

СТЕРЕЖІТЬСЯ ТРАНСЖИРІВ

За даними Американської кардіологічної асоціації, трансжири, що містяться в ультраоброблених, розфасованих та смажених продуктах, знижують рівень хорошого холестерину (ЛПЗЩ) та підвищують рівень поганого (ЛПНЩ).

Останні новини:  Заморожування м’яса в холодильнику назвали небезпечною звичкою

“Трансжири дуже негативно впливають на організм”, – попереджає професора Чо.

Вони не лише посилюють рівень холестерину, а й підвищують маркери запалення.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ВИ СИДИТЕ?

Робота в офісі та активність від машини до дивана можуть вплинути на рівень холестерину, навіть якщо ви регулярно тренуєтеся.
“Ми виявили, що час, проведений стоячи, а не сидячи, значною мірою пов’язаний зі зниженням рівня цукру в крові та жирів у крові. Заміна часу сидячи на кроки також пов’язувала зі значним зменшенням лінії талії та ІМТ”, – каже. д-р Женев’єв Хілі, старший науковий співробітник Школа громадського здоров’я Університету Квінсленд, Австралія.

IMT

Якщо індекс маси тіла (ІМТ) перевищує 30, можна перевірити рівень холестерину.

“Якщо страждаєте на ожиріння і маєте високий рівень холестерину, втрата ваги повинна сприяти зниженню рівня холестерину, а також ризику розвитку інших захворювань, пов’язаних з ожирінням, включаючи діабет та серцево-судинні захворювання”, – каже медик.

Останні новини:  Лікар перерахувала продукти, від яких необхідно відмовитись під час пандемії коронавірусу

ЧИ СТРАЖДАЄ ХТОСЬ ІЗ РІДНИХ ПІДВИЩЕНИМ ХОЛЕСТЕРИНОМ?

“Часто один із найбільших факторів, що визначають рівень холестерину, – це ваші гени”, – говорить Кейт Кірлі, доктор медичних наук.

Як саме гени впливають на рівень холестерину, досить важко сказати, але можна з упевненістю стверджувати, що високий холестерин, як правило, спадкова річ. Для більшості людей генетичне тестування не потрібне або корисне, якщо вони не мають рідних з підвищеним рівнем холестерину. Гени ми не можемо змінити, тому ліки є важливим інструментом для лікування високого холестерину.

ВЖИВАННЯ ЖИРНОЇ ЇЖІ ОЗНАЧАЄ ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ХОЛЕСТЕРИНУ В ОРГАНІЗМІ

Жири (не плутати з трансжирами!) протягом десятиліть вважали винними у підвищенні холестерину, але не так однозначно.

Останні новини:  Дієтолог розповіла про безпечну норму споживання цукру на день

Люди думають, що їхній рівень холестерину більше пов’язаний з тим, що вони їдять.

“Кількість холестерину, який потрапляє з їжею, насправді не дуже впливає на ваш власний холестерин. Організм виробляє холестерин. Він виробляє холестерин попри все. Навіть якщо ви не їсте жирні продукти, ваш організм виробляє холестерин. Їжа має значення, суттєво Як багато людей думають.

Попередні дослідження показують, що переривчасте голодування може бути стратегією зниження загального холестерину, поганого холестерину ЛПНГ та підвищення хорошого.

Але зауважте, що період голодування 16-8 годин, коли ви їсте протягом восьми годин і п’єте тільки воду протягом 16 годин, є популярним і оптимальним методом.

storinka.com.ua