Росія передає Ірану захоплену в Україні зброю НАТО, – розвідка США - Новини Ю

Росія передає Ірану захоплену в Україні зброю НАТО, – розвідка США

12.03.2023   09:32    1730

Росія передає Ірану захоплені в Україні зразки зброї США та НАТО, розраховуючи, що продовження постачання трофейної західної зброї Тегерану дозволить зберегти її підтримку, повідомляє потрал CNN з посиланням на чотири обізнані джерела.

За їхніми словами, Росія постачає добуту військову техніку до Ірану для демонтажу та аналізу, щоб іранські військові могли спробувати створити свою власну версію західної зброї. Збройні сили України від початку війни доповідають США про випадки втрати американського озброєння на полі бою. На основі цих звітів офіційні американські особи не вважають, що проблема є поширеною чи систематичною.

Останні новини:  Ще одна «проблемна дитина» ЄС? Politico назвала країну, яка може стати Угорщиною №2

При цьому досі неясно, чи вдалося Ірану перезбирати і зробити репліку американської техніки, яка постачається в Україну, проте минулого Тегеран добивався цього успіху. Так, наприклад, протитанкова керована ракета Ірану Toophan була створена на основі американської ракети BGM-71 TOW у 1970-х роках. У 2011 році іранці перехопили безпілотник Locheed Martin RQ-170 Sentinel і реконструювали його для ударів по Ізраїлю.
“Іран може зробити те саме зі “Стінгером”, який загрожуватиме як цивільній, так і військовій авіації всього регіону. Хамас або Хезболла можуть використовувати “Джавелін” зі зворотною конструкцією, щоб загрожувати ізраїльському танку “Меркава”. У руках іранських маріонеток ця зброя становить реальну загрозу звичайним збройним силам Ізраїлю”, – зазначив старший науковий співробітник та директор програми безпеки на Близькому Сході у Центрі нової американської безпеки Джонатан Лорд.

Останні новини:  Як пережити кар’єрне розчарування і вийти переможцем

 

 

Глава Пентагону Ллой Остін під час недавніх поїздок Близьким Сходом заявив, що співпраця Росії та Ірану “створює серйозні проблеми” для всього регіону.
“В обмін на іранську підтримку в Україні Росія пропонує Ірану безпрецедентну співпрацю в галузі оборони, у тому числі щодо ракет і протиповітряної оборони”, – заявив Остін.

Останні новини:  Анкара направить турецькі війська в Косово на запит НАТО

Внаслідок великих втрат військової техніки та витрати боєприпасів у війні проти України Росія почала закуповувати безпілотники, артилерійські та танкові снаряди в Ірану. За даними Білого дому, Іран натомість отримує від Росії військову техніку на мільярди доларів, у тому числі винищувачі, радіолокаційні системи та гелікоптери.