Рада ЄС збільшила граничний розмір фонду військової допомоги Україні на 2 млрд євро - Новини Ю

Рада ЄС збільшила граничний розмір фонду військової допомоги Україні на 2 млрд євро

19.03.2023   18:41    527

Рада Європейського Союзу 14 березня ухвалила рішення про збільшення фінансової стелі Європейського фонду миру (ЄФМ), з якого виділяються кошти на закупівлю зброї для України, до 7,9 млрд євро ($8,4 млрд) до 2027 року. Це забезпечить можливість покриття додаткових фінансових потреб, йдеться у прес-релізі Ради, інформує Експерт з посиланням на Економічні новини.


Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року для фінансування всіх заходів Спільної зовнішньої та безпекової політики, пов’язаних з військовими та оборонними питаннями, з метою запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки та стабільності.

Останні новини:  У США відреагували на плани РФ щодо ядерної зброї

Зокрема, фонд дозволяє ЄС фінансувати заходи, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не є членами ЄС, а також регіональних та міжнародних організацій у військовій та оборонній сферах.

«Європейський фонд миру став невід’ємною частиною підтримки ЄС у зміцненні миру і безпеки в усьому світі, — заявив Жозеп Боррель, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Останні новини:  Прем’єр Польщі розповів, де за межами Європи можна взяти боєприпаси для ЗСУ
«Забезпечення фінансової стійкості цього інструменту має вирішальне значення для нашої підтримки не лише України, але й наших партнерів в інших частинах Європи, Африки та Близького Сходу, оскільки їхні потреби продовжують зростати».

Це рішення реалізує політичну домовленість, досягнуту 12 грудня 2022 року, коли країни-члени ЄС проголосували за збільшення загальної фінансової стелі ЄФР на 2 мільярди євро (2,1 мільярда доларів) у 2023 році та передбачили можливість подальшого збільшення на більш пізньому етапі.

Останні новини:  Найбільший у світі мегаконтейнеровоз вийшов у перший рейс

На початку лютого Рада ЄС схвалила сьомий транш військової допомоги Україні за рахунок коштів Європейського фонду миру, а також виділення коштів на роботу тренувальної місії ЄС для українських військовослужбовців.

expert.in.ua