Поліція почала штрафувати водіїв за наявність тріщин на лобовому склі - Новини Ю

Поліція почала штрафувати водіїв за наявність тріщин на лобовому склі

25.03.2023   18:12    427

Штрафи за розбите лобове скло: що потрібно знати

“Дорожній адвокат” повідомив, що у 2023 році стало звичним явищем, коли водії отримують штрафи за тріщини на лобовому склі. Хоча штрафи за це правопорушення можуть бути значними, існують правові процедури, які захищають водіїв від несправедливого покарання.

Штрафи за тріщини на лобовому склі

Якщо на лобовому склі водія виявлено тріщину, на нього може бути накладено адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це тягне за собою штраф у розмірі 340 грн, оскільки керування транспортним засобом з технічними несправностями, що перешкоджають безпечній експлуатації, вважається порушенням.

Останні новини:  Компактний електрокросовер EX30 стане найекологічнішим Volvo в історії

Рецидивісти

посвідчення водія

Якщо водій вчиняє таке саме правопорушення протягом року, він може зіткнутися з більш серйозними наслідками, передбаченими ч. 4 ст. 121 КУпАП. Це може призвести до призупинення дії водійського посвідчення на строк від 3 до 6 місяців.

Правові лазівки

Незважаючи на такі покарання, деякі з цих постанов не відповідають вимогам законодавства. Відповідно до ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тріщина на лобовому склі не є підставою для накладення адміністративного стягнення. Тому такі постанови є незаконними і можуть бути скасовані у встановленому законом порядку.

Останні новини:  Відомий виробник шин скинув російський баласт

Оскарження постанови

Водіям важливо оскаржувати будь-яку постанову, винесену проти них за ч. 1 ст. 121 КУпАП. Неоскарження протягом 10 днів з моменту отримання постанови може призвести до втрати водійського посвідчення, якщо водій повторно вчинить таке ж правопорушення в майбутньому.
поліція

Згода з порушенням

Сплата штрафу без оскарження означає, що водій визнає відповідальність за порушення. У разі повторного вчинення такого ж правопорушення йому може загрожувати більш суворе покарання за ч. 4 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Останні новини:  МВС України анонсувало зміни в іспитах для отримання прав: що нового
Замість висновку

На завершення, водії повинні знати про свої права та належні юридичні процедури у випадку штрафу за розбите лобове скло. Незважаючи на те, що штрафи можуть бути значними, водії можуть захистити себе від несправедливого покарання, оскарживши будь-яке винесене проти них рішення у відведений для цього строк.


avtosota.com