На Венері виявили діючий вулкан – вчені

17.03.2023   21:43    684

На Венері виявили діючий вулкан – вчені

Фото: pixabay.com

Вулкан Маат Монс

Виявлення активного вулкана на Венері наводить вчених на думку, що планета досі “жива”, незважаючи на відсутність рухомих тектонічних плит у її корі.

Вчені з Університету Аляски виявили перше свідчення наявності на Венері діючого вулкана. Відкриття було зроблене під час вивчення матеріалів, зібраних понад 30 років тому зондом Magellan. Про це повідомляє Science.

Зокрема, астрономи проаналізували зображення поверхні планети, зроблені на початку 1990-х років. Вони зосередилися на районі, де містяться два найбільші вулкани планети – Озза та Маат Монс.

Останні новини:  Вчені виявили новий вид котів

Через деякий час вчені порівняли зображення, зроблене у середині лютого 1991 року, із зображенням середини жовтня 1991 року і помітили зміни у формі та розмірах жерла на північній стороні вулкана. Круглий отвір площею близько 2,2 квадратного кілометра виріс до неправильної форми площею понад 3,9 квадратного кілометра.
Останні новини:  На Сонці виник величезний "торнадо" (Відео)

Тепер вчені намагаються знайти інші активні вулкани, оскільки наразі досліджено лише 1,5% планети.

University of Alaska Fairbanks

Раніше повідомлялося, що телескоп Джеймса Вебба зробив фото рідкісної зірки WR 124 Вольфа-Райє, що міститься приблизно за 15 тисяч світлових років від Землі.

korrespondent.net