На Сонці виник величезний "торнадо" (Відео) - Новини Ю

На Сонці виник величезний “торнадо” (Відео)

23.03.2023   17:30    2205

На Сонці виник величезний торнадо

Фото: Кадр из видео

На Сонці виник величезний “торнадо”

Досі точно зрозуміти природу таких утворень на Сонці вченим не вдалося.

Апарат NASA SDO кілька днів стежив за викидом плазми з поверхні Сонця, який закручувався як торнадо біля Північного полюса нашої зірки. Про це пише Daily Mail.

Явище відбувалося з 15 по 18 березня. Висота “торнадо” сягнула 120 тисяч км, що приблизно в 10 разів більше за розміри Землі, а швидкість потоку плазми становила приблизно 500 тисяч км/год.

Останні новини:  Українські військові змогли евакуювати подружжя з окупованих Олешок на лівобережжі Херсонщини (ВІДЕО)

За словами вчених, “сонячні торнадо” з’являються через спіралеподібні магнітні структури, що піднімаються з внутрішніх частин Сонця і закріплюються на поверхні зірки.

Стовп плазми називається протуберанець, він виривається зсередини магнітної структури і рухається вздовж спірального магнітного поля.

“Подібні плазмові вихори якось пов’язані зі зміною напрямку магнітного поля Сонця, яке відбувається один раз у кожному 11-річному сонячному циклі. Досі точно зрозуміти природу таких утворень на Сонці не вдалося. Чому ці вихори формуються тільки у полярному регіоні, і чому у них така періодичність появи? Нам ще належить знайти відповіді на ці запитання”, – зазначили вчені.

Останні новини:  В США виявили рідкісну місячну рибу довжиною близько метра і вагою 45 кілограм
korrespondent.net