Машини, які рятують життя: Польща передала Україні 30 БТР Oncilla 4x4 (відео) - Новини Ю

Машини, які рятують життя: Польща передала Україні 30 БТР Oncilla 4×4 (відео)

22.03.2023   16:15    2363

Бронетранспортер призначений для вивезення десанту й прикриття в складних погодних умовах і за поганої прохідності ґрунту. Він має другий рівень захисту за стандартами НАТО й озброєний 12,7-мм великокаліберним кулеметом.

Українські підрозділи спеціального призначення отримали 30 багатоцільових колісних бронетранспортерів Oncilla 4×4, наданих Польщею. Техніка вже добре зарекомендувала себе на полі бою та неодноразово рятувала життя українським бійцям. Про це розповіли в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Повідомляється, що постачання бронетранспортерів було профінансовано польською компанією Trans Select, яка пожертвувала гроші на придбання техніки для українських розвідників. Співробітник ГУР висловив подяку за військову допомогу польської сторони.

Останні новини:  Лукашенко каже, що Путін дасть ядерну зброю усім, хто вступить до "союзної держави Росії та Білорусі" (ВІДЕО)

Що відомо про машину Oncilla 4×4

БТР Oncilla — це спільна польсько-українська розробка, створена на базі бронеавтомобіля “Дозор-Б” виробництва Харківського конструкторського бюро машинобудування імені Морозова (ХМКБ) із колісною формулою 4×4. Машина була розроблена компанією Lacenaire Limited у співпраці з польською компанією MISTA, яка виступила як виробник.

Конструкція Oncilla є звичайною для сучасних легких тактичних бронемашин: двигун потужністю 210 л. Базовий запас ходу машини складає 600 км.

Останні новини:  «Прийшов час повертати своє»: Залужний оприлюднив інтригуюче відео
Корпус БТР виконаний із високоміцної броньової сталі, що забезпечує захист від стандартних боєприпасів типу 7,62 x 51 мм (гвинтівково-кулеметний боєприпас НАТО). Для підвищення рівня захисту може використовуватися додаткова броня, здатна захистити від 12,7 мм куль стандарту НАТО. Отже, машина має другий рівень захисту за стандартами НАТО (STANAG-4269).

Екіпаж захищений куленепробивним склом, яке забезпечує рівень захисту, аналогічний базовій броні. Дно машини має циліндричну форму для кращого захисту від мін.

На озброєнні Oncilla є бойовий модуль із одним 12,7-мм великокаліберним кулеметом НСВ “Утьос”. Також на бронемашині може бути встановлена система управління вогнем (СУВ), яка обладнана лазерним далекоміром, тепловізором і кольоровими телевізійними камерами.

Останні новини:  Снайпери ДШВ показали, як “демілітаризують” російських окупантів. ВІДЕО

Бронемашина призначена для виконання бойових завдань із вивезення десанту й прикриття в складних погодних умовах і за поганої прохідності ґрунту. В неї поміщаються дев’ять осіб — 6 десантників, один стрілець, водій і командир.

“Таких машин 30, які вже воюють. Вони дуже добре показали себе на полі бою, рятували життя”, — зазначив представник конструкторського бюро “Берил” Віктор Левченко.