Лікар попередила про небезпеку щоденного вживання ковбаси - Новини Ю

Лікар попередила про небезпеку щоденного вживання ковбаси

16.03.2023   13:31    613

Щоденне вживання ковбаси може викликати проблеми із серцево-судинною системою, нирками та шкірою.

Особливо, за словами фахівця, це стосується сирокопчених ковбас, які містять від 30% до 44% жиру, а також значну кількість солі та спецій.


— Це делікатесний продукт, для свята. У жодному разі не щодня. Якщо є його щодня, то почнуться проблеми із тиском, із нирками. Особливо я б не рекомендувала це робити сердечникам, гіпертонікам, людям із патологією нирок та підліткам із проблемами шкіри. Юнацькі прищі дуже сильно реагують на спеції та сіль.

Останні новини:  Як надавати першу медичну допомогу: МОЗ нагадало українцям основні правила

Експерт зазначила, що варена ковбаса не може бути адекватною заміною м’яса, оскільки, вона є продуктом м’ясо, що передбачає вміст у ній м’язових волокон не більше 8%, а жиру від 22%. Крім того, у вареній ковбасі використовуються різні добавки, серед яких у кращому випадку сіль, перець і соєвий соус, підкреслила вона.

Останні новини:  Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій

— Можуть використовувати також суміш із якихось злаків та інших рослин. Крохмаль обов’язково, щоб ковбаса була чудово рожева, як свинка, додала лікар.
Лікар уточнила, що визначити якісну ковбасу можна за її зрізом. Якщо виріб зверху сіре, то це ковбаса, що залежалася, а якщо і на зрізі вона така ж сірувата, то вона зварена правильно.

Останні новини:  Як чистити зуби, щоб не стерти зубну емаль: домашня техніка від стоматологів


medfactor.com.ua