Компанії з Індіі та ОАЕ перевозять мільйони барелів російської нафти - Bloomberg - Новини Ю

Компанії з Індіі та ОАЕ перевозять мільйони барелів російської нафти – Bloomberg

22.03.2023   19:41    477

В Індії та Об’єднаних Арабських Еміратах з’явилися компанії, які володіють танкерними активами на 2 мільярди доларів. Менш як за рік вони зібрали флот, який зараз доставляє мільйони барелів російської нафти по всьому світу, пише Bloomberg.Офіс в індійському Мумбаї належить компанії Gatik Ship Management, пише агентство. Однак, приміщення в офісному центрі, записане як адреса фірми, давно закрите. Інша фірма – Fractal Shipping – знаходиться в Дубаї. Невеликий офіс у занедбаному промисловому районі не дає ні натяку на те, що він теж є гвинтиком у новому російському ланцюжку постачання нафти, інформує Експерт з посиланням на Економічні Новини.


За даними Bloomberg, близько трьох чвертей флоту Gatik обслуговується взаємними фондами Міжнародної групи клубів із захисту та відшкодування збитків у Британії. Обидві компанії мають у своєму флоті безліч суден, зареєстрованих в одній із 13 організацій-членів International Group – Американському клубі з головним офісом у Нью-Йорку.

Останні новини:  Терористи "Талібан" оголосили війну Ірану, на кордоні розпочалися бої
Головний операційний директор Американського клубу Деніел Тадрос підтвердив, що його організація обслуговує судна фірм Gatik та Fractal, додавши, що обидві компанії надали так звані атестації — документовані заяви, що підтверджують, що закупівлі нафти здійснюються відповідно до цінової межі G7.

Потреба таких компаній, як Gatik і Fractal, зросла, тому що багато традиційних західних судноплавних компаній припинили перевезення російських товарів або на знак протесту проти вторгнення РФ в Україну, або через загрозу потрапити під санкції.

Останні новини:  Заспівав, не чекаючи результатів: Ердоган оголосив про свою перемогу

За даними Bloomberg, флот Gatik може перевозити близько 30 мільйонів барелів нафти та палива. Транспортна потужність Fractal наближається до 15 мільйонів барелів.

За даними відстеження танкерів, майже всі танкери Gatik та Fractal цього року заходили до російських портів або приймали російські вантажі з перевалкою «судно-судно».
Індія та ОАЕ не підтримали запровадження цінової стелі, і вони не мають інших санкцій щодо російської нафти. Вони також можуть на законних підставах користуватися західними послугами, якщо ті підтвердять, що вантажі були куплені за граничною ціною або нижче за неї.

Останні новини:  "Не скорочує видобуток нафти": між РФ та Саудівською Аравією зростає напруженість

Росія експортувала близько 3,2 млн барелів сирої нафти на день зі своїх портів протягом двох місяців після того, як 5 грудня було введено обмеження та заборону на імпорт російської нафти в Європу. Тобто Росія продовжує експорт в тих самих об’ємах як і раніше, кількість барелів на день майже не змінилася порівняно з попередніми двома місяцями. Дві названі фірми є частиною нової мережі ланцюжка поставок, що дозволяє цьому статися.

Ні Gatik, ні Fractal не вказані як бенефіціарні власники танкерів у їх флотах, що означає, що вони, ймовірно, експлуатують кораблі для інших власників, чия особа часто не розголошується.


expert.in.ua