Дивовижна користь цвітної капусти для організму: якими вітамінами багатий цей овоч - Новини Ю

Дивовижна користь цвітної капусти для організму: якими вітамінами багатий цей овоч

23.03.2023   23:11    649
Дивовижна користь цвітної капусти для організму: якими вітамінами багатий цей овоч

Корисні властивості цвітної капусти відомі небагатьом, у статті ми розберемо, у чому вони полягають. А також розкажемо, як правильно готувати овоч, щоб не втратити всіх його позитивних якостей.


Калорійність та вітамінний склад

У цій культурі більше, ніж у будь-яких інших капустяних, міститься різноманіття необхідних речовин.

Так, у 100 грам продукту містять:

  • Нутріенти – білок, крохмаль, клітковина та цукор.
  • Мінерали – калій, магній, натрій, кальцій, залізо та фосфор.
  • Вітаміни – С, А, В1, 2 та 6, PP.

Орієнтовна енергетична цінність – 24,5 ккал на 100 грам.

Останні новини:  Головні ознаки шизофренії перерахував експерт

Дивовижні властивості цвітної капусти – збереження та відновлення вітаміну С при термічній обробці. На відміну від багатьох інших продуктів він не втрачається при термічній обробці.
Тому особливо корисно їсти цей овоч взимку та в міжсезоння, під час загострення вірусних захворювань. Його вживання допоможе уникнути звичного весняного авітамінозу та зміцнити імунітет.

Чим корисна цвітна капуста

За рахунок великого вмісту мінералів, вітамінів та інших компонентів ця культура допомагає та призначається за різних проблем зі здоров’ям.

Вона відноситься до дієтичних, майже не викликає алергічних реакцій і може вживатися в їжу навіть годуючим жінкам і вагітним.

Останні новини:  Овоч, який діє як ліки від підвищеного холестерину

Серед основних позитивних властивостей овочів варто відзначити сприятливий вплив на:

  • Серцево-судинну систему. Цвітна капуста очищає організм від шкідливого холестерину, зміцнює стінки артерій та вен, покращує згортання крові.
  • Травний тракт. Входить до складу багатьох дієт, що призначаються при проблемах із травленням, оскільки не чинить на органи згубного та важкого впливу.
  • Сприяє формуванню корисної мікрофлори та виведенню небезпечних мікроорганізмів. Незамінний овоч при панкреатиті – допомагає швидко піти на виправлення.
  • Жіночий організм. Включення в раціон овочів допомагає нормалізувати вироблення деяких гормонів. Чудово підійде для жінок після 30 років.
  • Зниження ваги. Користь цвітної капусти також проявляється у позбавленні зайвих кілограмів. За рахунок наявності великої кількості клітковини препарат довго перетравлюється і почуття голоду не настає довше.
  • Вагітність та лактація. В овочі міститься вітаміни групи В, що беруть участь у формуванні нервової системи майбутнього малюка. Також культура є добрим джерелом заліза, важливого для розвитку малюка.
Останні новини:  14 функцій нашого тіла, які ми не можемо контролювати

prostoway.com