Чому дієта не допомагає схуднути: психолог вказала на важливий фактор - Новини Ю

Чому дієта не допомагає схуднути: психолог вказала на важливий фактор

18.03.2023   09:41    291

Скинути зайві кілограми заважає зовсім не з’їдене на сніданок “ще одне галетное печиво”, а стрес, який відчуває людина. І, ніж у більшому стресі вона живе, тим складніше їй повернутися у колишню форму.

Як розповіла в інтерв’ю турецькому виданню Sabah фахівець відділення психіатрії лікарні Близькосхідного університету (Кіпр) психолог Тугче Денізгіль Евре, однією лише дієти недостатньо для схуднення. У боротьбі із зайвими кілограмами “треба взяти під контроль стресові ситуації”.

Останні новини:  У багаторазових пляшках міститься більше бактерій, ніж на сидіннях унітазу

Медик погодилася, що стрес є невід’ємною частиною життя сучасної людини. Мова йде і про особисті переживання, навантаженні на роботі, конфлікти з близькими і товаришами по службі, але вона ж підкреслила, що під час схуднення вкрай важливо вміти контролювати стрес і справлятися з ним.

“В іншому випадку стрес може стати хронічним, а разом з тим початися розлади шлунково-кишкового тракту, з’являться проблеми з травленням, знизиться соціальна активність, виникнуть постійні головні болі”, – попередила лікар.

Останні новини:  Що таке фобія та як із нею впоратися
При цьому вона підкреслила, що занурюючись у свої проблеми – відсижуючись вдома, людина потрапляє у ще більшу стресову ситуацію, яку вона активно починає заїдати вмістом холодильника.

Медик порадила навчитись отримувати задоволення не від їжі, а від життя.

“Це дозволить вирішити проблеми із зайвою вагою”, – додала вона.

Останні новини:  Експерти порадили спати в шкарпетках для кращого сну

Схожу заяву про вплив стресу на організм зробили дослідники з Університету Флориди. В їх роботі сказано, що в умовах стресу здатність організму спалювати жирові клітини може фактично знижуватися.

“Хронічний стрес стимулює вироблення білка під назвою бетатрофін, фермент, який розщеплює жирові відкладення. В результаті стрес змушує накопичувати більше жиру або, щонайменше, уповільнює жировий обмін речовин”, – пояснили дослідники.

glamour.kyiv.ua