Чи готується Китай захопити російський Далекий Схід та Сибір — пояснення експерта - Новини Ю

Чи готується Китай захопити російський Далекий Схід та Сибір — пояснення експерта

23.03.2023   14:09    1315

Китай насправді дуже підтримує зону впливу РФ на так званий “пострадянський простір”.

Конфлікт РФ та Китаю через територіальні претензії в Сибіру або на Далекому Сході був надто переоцінений в західних аналітичних центрах, розвідці та політичних колах.


Про це розповів в інтерв’ю ТСН.ua дослідник тайванського Інституту з досліджень національної оборони та безпеки Юрій Пойта.

За його словами, немає жодних ознак конфлікту між цими країнами в регіоні, де можуть існувати територіальні претензії, та не спостерігається протиріч щодо впливу, скажімо, в Центральній Азії.

Останні новини:  Угорщину треба виключити з НАТО, якщо Орбан шантажуватиме Альянс - польський генерал

“Звичайно, якісь протиріччя існують, але вони не призведуть до того, що Китай буде здійснювати якісь заходи проти Росії. Ми маємо розуміти, що і Росія, і Китай надзвичайним чином підтримують сфери розподілу зон впливу. Незважаючи на те, що в китайському офіційному дискурсі говориться про те, що всі країни є рівними, немає великих і малих країн, всі країни мають комунікувати і мають рівні права відповідно до статуту ООН, Китай насправді дуже підтримує, зокрема, зону впливу РФ на так званий пострадянський простір”, – відзначив експерт.

Останні новини:  Поляки перекривають рух через кордон з Україною: що відомо
За його словами, така “повага” до зони впливу РФ не дозволяє зробити висновок , що Китай може захопити території Далекого Сходу.

“Зараз більшість збройних сил РФ, в тому числі ті, які розташовуються в центральній частині Росії і на Далекому Сході, перебувають на полі бою. Фактично там оголений фронт і Китай це прекрасно розуміє. Якщо Росія це зробила, значить вона довірилась Китаю і Китай не робить жодних дій, щоб ці території захопити”, – відзначив він.

Останні новини:  Британію звинувачують у підтримці Ірану: вчені допомогли розробити дрони Shahed-136

tsn.ua