Австрія арештує путіна у разі його появи в країні - Мін'юст - Новини Ю

Австрія арештує путіна у разі його появи в країні – Мін’юст

25.03.2023   20:00    481

Австрія як учасниця Римського статуту зобов’язана виконувати ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом, й імунітет перед Судом не мають навіть глави держав.

Про це Укрінформу повідомили у федеральному міністерстві юстиції Австрії у відповідь на запит щодо виконання країною ордеру МКС на арешт президента рф володимира путіна.


“Австрія є учасницею Римського статуту. Це означає, що Австрія, як і всі інші договірні сторони, зобов’язана співпрацювати з МКС: ордери на арешт, видані Судом, повинні виконуватися, а особи, які розшукуються Судом, повинні бути заарештовані”, – прокоментували у відомстві питання про те, чи заарештує австрійська влада путіна у разі його прибуття на територію Австрії.

Останні новини:  Угорщина не збирається відмовлятися від російського газу та нафти

У міністерстві юстиції Австрії також вказали на те, що “у 2019 році (у справі щодо президента Судану Омара аль-Башира – ред.) МКС вже встановив в одній справі, що імунітету перед Судом не мають навіть глави держав”.
“Ніхто не стоїть над законом, що конкретно означає, що кожен злочин має бути повністю розслідуваний. Безкарності не повинно бути”, – наголосили в австрійському мін’юсті.

Останні новини:  ВПС Іспанії планують модернізувати 50-річні літаки F-5B, щоб літати на них до 2030 року

Як повідомляв Укрінформ, 17 березня Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт володимира путіна та марії львової-бєлової.

Президента рф та уповноважену президента рф у справах дитини підозрюють у воєнних злочинах – незаконних депортації та переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Останні новини:  Відмова від російської нафти. Токаєв запропонував рішення для Німеччини

16 березня стало відомо, що Австрія також приєдналася до коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України – тепер до коаліції входять 33 держави.