Артилеристи ЗСУ отримали українські дрони Shark: вже допомагають бити росіян (відео) - Новини Ю

Артилеристи ЗСУ отримали українські дрони Shark: вже допомагають бити росіян (відео)

23.03.2023   20:44    1696

Разом із дронами волонтери передали наземну станцію на базі автомобіля Torsus, яка дозволить ефективно керувати БПЛА на передовій.

Аеророзвідники однієї з артилерійських бригад Збройних сил України отримали безпілотний авіаційний комплекс Shark виробництва Ukrspecsystems. Фонд “Повернись живим” повідомив подробиці на YouTube-каналі.

Волонтери стверджують, що неназваний підрозділ ЗСУ отримає два безпілотники Shark, пускову установку та станцію управління на базі повнопривідного автомобіля Torsus, хоча в ролику показано чотири дрони. Вже зараз українські артилеристи використовують БПЛА для пошуку цілей та коригування вогню.

Останні новини:  Китайські бронемашини були вперше помічені на Росії. Їх отримали “кадирівці”
“Ми літаємо вже не перший день, літаємо на різних комплексах, поки що зупинилися на Shark через дуже високу якість”, — висловився оператор БПЛА з окремої артилерійської бригади, яка отримала комплекс від волонтерів.

Старший інструктор фонду “Повернись живим” із позивним “Гліб” розповів, що Shark досить стійко витримує вплив засобів радіоелектронної боротьби, тому його зв’язок дуже складно придушити. Він зберігає стабільний зв’язок з оператором на відстані 60 км, а тривалість польоту становить до 4 годин. Крім того, БПЛА отримав якісне програмне забезпечення, що дозволяє відстежувати цілі та повертатися навіть за умов сильного придушення сигналів.

Останні новини:  Українські бійці знищили міномети та укріплення окупантів (ВІДЕО)

За словами керівника військового департаменту фонду Андрія Римарука, наземна станція обладнана місцями для роботи двох пілотів, оскільки до одного комплексу входять саме два БПЛА. Shark покликані працювати по черзі: доки один допомагає артилерії знищувати окупантів, другий заряджається. Так само і пілоти можуть змінювати один одного і відпочивати. Устаткування може працювати від акумулятора або зовнішнього електроживлення через роз’єми на 110, 220 і 330.

Останні новини:  Рятувальники показали, як після ворожого обстрілу гасили пожежі на Уманщині (ВІДЕО)

“Рішення, яке ми реалізуємо, значною мірою унікальне, оскільки поєднує не просто безпілотний комплекс, а останні напрацювання в безпілотній авіації від українських виробників та повнопривідну машину, і це все пов’язане між собою абсолютно автономною працюючою системою”, — прокоментував директор фонду Тарас Чмут.