ЗСУ збили рідкісний російський дрон Supercam: як вони допомагають окупантам (відео) - Новини Ю

ЗСУ збили рідкісний російський дрон Supercam: як вони допомагають окупантам (відео)

27.01.2023   22:23    100

Збройні сили України за останню добу, 25 січня, збили російські безпілотники “Орлан-10” та Supercam. Про це повідомила пресслужба Генерального штабу у Facebook.

Згідно зі зведенням, ЗСУ вдалося знищити чотири безпілотники “Орлан-10” та один Supercam (“Суперкам”). Якщо перший дуже відомий, оскільки вважається наймасовішим БПЛА російського виробництва, то другий використовується окупантами вкрай рідко — “Фокусу” відомо всього про два випадки його застосування.


Безпілотники лінійки Supercam у Росії виробляє компанія “Беспілотні системи”. Вона пропонує 11 різних моделей, призначених для громадянського використання, який саме збили ЗСУ — невідомо. Вони відрізняються розмірами, тривалістю польоту та дальністю зв’язку.

Останні новини:  У росії “героїв сво” вшановують у громадському туалеті (відео)

Найменша модель літака Supercam S100 з розмахом крила 1 м може літати до 60 хвилин на відстань до 50 км і передає відео на 20 км.

Найновіший і найбільший Supercam SX300H має триметрові крила, систему вертикального зльоту та посадки, час польоту 3,2 години, радіус дії зв’язку до 100 км та дальність близько 260 км.

В арсеналі “Беспілотних систем” є квадрокоптер Supercam X4 з дальністю польоту до 5 км та часом польоту 40 хвилин. Крім того, компанія постачає гексакоптери X6M2, здатні проводити у повітрі до 55 хвилин та передавати відеосигнал на 10 км.

Останні новини:  На в’їзді до Києва затримали священника УПЦ МП – п’яного та без прав (ВІДЕО)

Як зазначається на сайті організації, безпілотники Supercam призначені для авіапатрулювання, повітряного моніторингу та аерофотозйомки, але ЗС РФ використовують їх для ведення розвідки на території України. Усі моделі можуть оснащуватися зашифрованими каналами передачі з високою стійкістю до перешкод, що у теорії може захистити від засобів радіоелектронної боротьби.У листопаді на Сумщині ЗСУ збили російський безпілотник Supercam S350, який проводив розвідку. Таку модель оснащують оптичними камерами з роздільною здатністю до 60 МП, тепловізорами, лазерними цілепокажчиками, мультиспектральними камерами, модулями автоматичного відстеження цілей.

Останні новини:  В Китаї знайшли звалище з преміальними лімузинами (Відео)

Характеристики Supercam S350

  • Розмах крила — 3,2 м
  • Час польоту — до 4,5 год.
  • Швидкість – до 120 км/год
  • Радіус дії радіолінії – до 100 км.
  • Максимальна дальність польоту – понад 240 км.
  • Максимальна злітна вага — 11,5 кг.
  • Робоча висота польоту – від 150 м до 5 км.
  • Час розгортання – 15 хв.
  • Режим польоту – автоматичний або напівавтоматичний

focus.ua