З'їдений кисломолочний сир може давати неприємні побічні ефекти - Новини Ю

З’їдений кисломолочний сир може давати неприємні побічні ефекти

25.01.2023   06:22    10


Є причини, через які слід уникати цього, здавалося б, корисного продукту.

Кисломолочний сир насичений кальцієм, білком та пробіотиками, з його вживанням пов’язаний ряд корисних ефектів. Але слід пам’ятати, що абсолютно корисних продуктів немає, оскільки сприйнятливість організму до компонентів їжі обумовлюється індивідуальними особливостями. Поряд із корисними з’їденим сиром може давати і неприємні побічні ефекти, про що попередили фахівці Клініки Майо.

Останні новини:  Медики назвали п'ять ознак поганого кровообігу

Головні болі. Люди часто ми не усвідомлюють, що регулярне вживання деяких продуктів є основною причиною їхнього хронічного головного болю. Сир є одним з таких продуктів: у деяких людей він може викликати головні болі і мігрень, що «розколюють». На думку фахівців, це відбувається через біогенні аміни, які утворюються при ферментації білкових продуктів. Аміни подразнюють нервову систему, значно зменшують або посилюють кровообіг, викликаючи головний біль.

Останні новини:  Прийом вітамінів виявився марним для профілактики раку і хвороб серця

Посилення алергії. Людям, які страждають на харчову непереносимість та алергію, потрібно уважно читати етикетки пробіотичних продуктів – вони можуть містити добавки у вигляді молока, яєць або сої, на які погано реагуватиме організм.
Зростання інфекцій. У поодиноких випадках бактерії або дріжджі, що містяться в пробіотиках кисломолочного сиру, можуть потрапити в кровотік і викликати інфекції у сприйнятливих людей (зокрема, у людей із пригніченою або слабкою імунною системою).

Останні новини:  Відбілити зуби без стоматолога: бюджетний варіант для красивої посмішки

Посилення болю. Білок, що міститься в сирі, збільшують ймовірність запалення та болю в суглобах у людей, які страждають на артрит.


ukrhealth.net