В Україні сповільниться зростання цін - Нацбанк - Новини Ю

В Україні сповільниться зростання цін – Нацбанк

26.01.2023   21:31    1303
В Україні сповільниться зростання цін - Нацбанк

Фото: Фокус

В Україні стабільно зростають ціни в умовах війни

Цьому сприятимуть збереження жорстких монетарних умов, зниження світової інфляції та слабкий споживчий попит в умовах вимкнення електроенергії.

Національний банк прогнозує уповільнення інфляції до 18,7% за підсумками 2023 року. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний на брифінгу з питань монетарної політики у четвер, 26 січня.

Останні новини:  Україна реалізує залізничні проєкти розвитку на EUR4,5 млрд до 2030 року в рамках інтеграції в мережі TEN-T

Національний банк прогнозує уповільнення інфляції до 18,7% у 2023 році. Цьому сприятимуть збереження жорстких монетарних умов, зниження світової інфляції та слабкіший споживчий попит в умовах відключення електроенергії”, — повідомив Пишний.

На 2024 рік Нацбанк прогнозує подальше уповільнення темпів інфляції – до 10,4% (у попередньому прогнозі йшлося про інфляцію нижче за 10%), а на 2025 рік – 6,7%.

Останні новини:  Україна отримала другий транш макрофінансової допомоги від ЄС

“Основний внесок в інфляцію в ці роки матиме адміністративний компонент через необхідність приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до ринкових рівнів”, – пояснили в Нацбанку.

korrespondent.net