«Ростех» в обхід санкцій купує західні компоненти для війни проти України - ЗМІ - Новини Ю

«Ростех» в обхід санкцій купує західні компоненти для війни проти України – ЗМІ

26.01.2023   07:55    143

Російська держкорпорація «Ростех» продовжує закуповувати електронні комплектуючі в країнах НАТО для виробництва зброї, незважаючи на санкції.

Джерело. Про це пишуть «Важные истории», на які посилається The Moscow Times.


Деталі. «Дочка» компанії, концерн «Радиоэлектронные технологии» (КРЕТ), через посередників купує компоненти для виробництва засобів радіоелектронної боротьби. Потім ці бомби використовуються у боях в Україні.

Західні електронні комплектуючі потрібні для виробництва комплексу радіоелектронної протидії «Хибины». Їх називають російською «чудо-зброєю» та використовують для захисту російських літаків від систем ППО, зокрема українських.

Останні новини:  На рф пожежа на Ярославському моторному заводі

Ці комплекси виробляє КРЕТ. Проте «дочка» «Ростеху» потрапила під санкції ще в 2014 році, тож купувати деталі безпосередньо вона не може. Для цього компанія використовує мережу посередників.
Вивчивши фінансові та митні документи компанії, видання пише, що КРЕТ використовує три ланцюжки компаній-посередників. Одна з таких компаній – формально приватна «Тесткомплект». Її засновником «майже напевно» є дружина одного з менеджерів КРЕТу Спартака Хайдарова, пише видання. Ця компанія купує необхідні комплектуючі у фірм-прокладок із Гонконгу та Китаю, власниками яких є афілійовані бізнесмени.

Останні новини:  Росія наростила постачання платини до Китаю в сотні разів

На полі бою в Україні знайшли 450 видів неросійських електронних компонентів, причому 317 з них було виготовлено американськими компаніями, писали експерти Королівського інституту оборонних досліджень (RUSI). Вони вивчили 27 типів російської зброї, які вдалося знайти у зоні бойових дій.

Раніше «Важные истории» вже писали про схему обходу «Ростехом» західних санкцій у спільному розслідуванні з Reuters та RUSI. За аналогічною схемою «дочки» держкорпорації закуповували комплектуючі для безпілотників «Орлан».

Останні новини:  Росія збільшила експорт платини до Китаю в 300 разів – дані китайської митниці