Путін більше не сподівається на Пригожина: озвучено прогноз, що чекає на ПВК "Вагнер" - Новини Ю

Путін більше не сподівається на Пригожина: озвучено прогноз, що чекає на ПВК “Вагнер”

26.01.2023   10:00    195

Пригожин втрачає військовий і політичний вплив.

Президент Росії Володимир Путін знову вирішив зробити ставку на кадрову армію, розчарувавшись у ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина. Тепер керівництво міноборони РФ в особі Сергія Шойгу і Валерія Герасимова отримало нагоду мститися Пригожину й відправляти “Вагнер” на найскладніші ділянки фронту.


Про це в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua розповів генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

За словами Маломужа, Пригожин скористався ситуацією, щоб наростити собі політичний ресурс:

Останні новини:  На рф пожежа на Ярославському моторному заводі
“Він почав заявляти, що найефективніша армія – це “вагнерівці”. Головне – він пообіцяв Путіну до нового року захопити Донбас. Ні Бахмут, ні Слов’янськ, ні Краматорськ не захопив. Путін побачив, що Пригожин не виконує обіцянки, з іншого боку – він набирає політичну вагу. Він розводить між собою Пригожина, військових, в першу чергу Герасимова і Шойгу, спецслужби, щоб не було якогось об’єднання або змови військових і політичних еліт проти нього самого“.

Останні новини:  Син російського губернатора перед екстрадицією до США втік - ЗМІ
Як зазначив ексрозвідник, Путін побачив, що “в стратегічному форматі Пригожин не вирішить проблему, він навіть не вирішив по Бахмуту”. Тому в даний момент основна ставка на збройні сили.

“А Пригожин буде виконувати локальні функції, не маючи потужного впливу ні військового, ні політичного. Будуть використовуватися по окремих напрямках, будуть гинути, як при операції в Соледарі. Кидатимуть всіх без розбору і права на відступ. Буде ще одна агресивна лінія груп найманців, яка буде використовуватися на надзвичайно складних напрямках фронту. Але нею будуть жертвувати всі, включаючи Герасимова. Він їх буде з одного боку дискредитувати, а з другого – підштовхувати в такі операції, де вони зазнають жертв і провалів”, – прогнозує Маломуж.

Останні новини:  Росія завербувала найманців в Анголі та Білорусі проти України, – Центр нацспротиву

Нагадаємо, за оцінками США, зараз в Україні дислокується близько 50 тис. бійців ПВК “Вагнер” – 10 тис. контрактників і 40 тис. засуджених. Для озброєння найманців, ймовірно, було використано зброю, яку РФ у порушення міжнародних правил отримала з Північної Кореї.