Названо три небезпечні для життя захворювання, спричинені карієсом - Новини Ю

Названо три небезпечні для життя захворювання, спричинені карієсом

23.01.2023   22:45    17

Багато хто помилково звикли вважати, що карієс — це щось незначне, що не завдає шкоди організму в цілому. Однак, це далеко не так. Недостатній догляд за зубами може скоротити ваше життя.

Проведені вченими дослідження показують, що поганий стан ротової порожнини збільшує ризик загальної смертності. Важливо знати, до чого може привести, на перший погляд, звичайний карієс і коли його терміново потрібно позбавлятися.

Останні новини:  Ці продукти прискорюють старіння. Нутриціолог пояснила, чим їх замінити

1. Передчасна смерть від онкології

Відсутність ретельного догляду за зубами збільшує ризик передчасної смерті раку. Все через шкідливі бактерії, які живуть у порожнині рота. Дослідники виявили, що пацієнти, які мали високе бактеріальне навантаження на поверхню зубів і кишень ясен, швидше за все, померли від раку раніше часу. Їхній ризик смерті збільшився на цілих 80%.

2. Серцево-судинний ризик

Поширеність серцевих захворювань у пацієнтів із пародонтитом чи захворюваннями ясен на 25-50% вище, ніж у здорових людей. Вважається, що карієс або руйнування зубів та періодонтит сприяють запальному стану в організмі. Це постійне запалення може прискорити атеросклеротичний процес, у результаті бляшки осідають усередині артерій. Це призводить до потовщення артерій та ішемічної хвороби серця.

Останні новини:  Названий стовідсотковий прихований симптом діабету
3. Захворювання ясен

Двоє з трьох дорослих у віці 65 років і старше страждають на захворювання ясен. Це пов’язано з поганою гігієною ротової порожнини. Запалення ясен у результаті веде до втрати зубів, а також до багатьох інших, важливих проблем зі здоров’ям.

Люди із захворюваннями ясен частіше страждають на підвищений кров’яний тиск, діабет, ревматоїдний артрит, остеопороз, хворобу Альцгеймера та пневмонію, хоча не доведено, що саме захворювання ясен викликає ці стани.

Останні новини:  Зелена аптека: чим корисний пирій повзучий?


glamour.kyiv.ua