Лікарі розповіли, чи справді сало настільки корисне - Новини Ю

Лікарі розповіли, чи справді сало настільки корисне

27.01.2023   22:18    87

Сало – це оброблений жир, найчастіше зі спини тварини. Свиняче сало – це одна із традиційних страв в Україні. Для консервації сало солять, а іноді коптять і витримують у темному і холодному місці.

Часто стверджують, що сало – це неоціненне джерело корисних речовин і воно допоможе позбавитися шкідливого холестерину, захистити від проблем із серцем, судинами та печінкою. Але в жодній міжнародній рекомендації сало не зустрічається як корисний продукт.


Калорійність та сала

У столовій ложці сала (це приблизно 15 грамів) міститься близько третини всіх калорій, які можна витратити на день на жири та додані цукру у вашому раціоні. А ще в цій столовій ложці сала міститься 14,5 мг холестерину.

Останні новини:  Гамбургер дієті не завада: ця порада допоможе худнути і не страждати від заборон

Вітаміни в салі

Часто в інтернеті можна прочитати, що сало – чудове джерело вітамінів A, E та D. Але в салі їх майже немає. У 100 г сала міститься всього 0,6 мг вітаміну Е, а в день людині потрібно 15 міліграмів. Виходить, щоб отримати денну норму вітаміну Е, вам треба з’їсти 2,5 кг сала.

Останні новини:  Дієтолог назвала ідеальний весняний раціон для душевної рівноваги
Ще пишуть, що сало містить арахідонову кислоту, необхідну для роботи клітин нервової та імунної систем. Це так, але наш організм синтезує її самостійно. Тому є сало лише через це необов’язково.

Скільки можна їсти сала

Сало відноситься до насичених жирів – до тих, у яких кожен атом вуглецю оточений максимальною кількістю атомів водню. Вчені рекомендують дотримуватися дієти, в якій на насичені жири припадає 5-6% від загальної кількості калорій. Тому, якщо ви споживаєте в день близько 2000 ккал, то щоб дотриматися норми, ви можете з’їсти максимум 12 грамів сала: 2-3 скибочки.

Останні новини:  Ці продукти прискорюють старіння. Нутриціолог пояснила, чим їх замінити
За останніми дослідженнями, насичені жири лише трохи збільшують ризик розвитку ішемічної хвороби серця. Тобто, не такі небезпечні, як про них говорили раніше. Але не можна сказати, що вони корисні і тим більше захищають від хвороб серця та судин.

Якщо ви любите сало, не відмовляйте собі в задоволенні, але не забувайте про фрукти, овочі, бобові та інші компоненти здорового харчування.

storinka.com.ua